16 листопада 2021, 12:12

Німеччина офіційно зупинила сертифікацію "Північного потоку – 2" – заява

Процедура сертифікації "Північного потоку – 2" буде заморожена доти, доки російська сторона не виконає вимог, що були висунуті.

Німеччина офіційно зупинила сертифікацію "Північного потоку – 2" – заява

Німецький регулятор Bundesnetzagentur сьогодні зранку призупинив процедуру сертифікації російського газопроводу Nord Stream 2. Повідомлення опубліковане на офіційному сайті німецького регулятора.

Після ретельного вивчення документації Bundesnetzagentur дійшов висновку, що сертифікувати оператора газопроводу Nord Stream 2 можна буде лише у тому випадку, якщо компанія буде організована у юридичній формі відповідно до законодавства Німеччини.

Росія через компанію Nord Stream 2 AG, штаб-квартира якої знаходиться у Цузі (Швейцарія), вирішила не перетворювати свою юридичну форму, а натомість заснувати дочірню компанію виключно для управління німецькою частиною трубопроводу.

Це дочірнє підприємство має стати власником та оператором німецької частини газопроводу. Потім дочірня компанія повинна виконати вимоги незалежного оператора передачі, викладені у Законі про енергетичну промисловість Німеччини (розділи 4a, 4b, 10–10e EnWG).

Процедура сертифікації буде заморожена доти, доки основні активи та ресурси не будуть передані дочірній компанії та Bundesnetzagentur не зможе перевірити правильність заповнення документації, повторно представленої дочірньою компанією як новим заявником. Коли ці вимоги будуть виконані, Bundesnetzagentur зможе відновити свою експертизу у чотиримісячний період, встановлений законом, підготувати проєкт рішення та передати його до Європейської комісії для затвердження, як передбачено у законодавстві ЄС про внутрішній ринок.

Інформаційні агентства зазначають, що Федеральне міністерство економіки та енергетики німецької (BMWi) та Європейська комісія були поінформовані про рішення наперед. Про рішення повідомили всі сторони, які брали участь у розгляді, після чого його було офіційно опубліковано.

Як повідомлялося раніше, у серпні Росія заявила про швидке завершення будівництва "Північного потоку – 2". Москва збиралася ввести газопровід в експлуатацію найближчим часом, проте через особливості європейського законодавства процес триватиме щонайменше пів року.

Російський політолог Андрій Піонтковський припускає, що російський газопровід "Північний потік – 2" не буде сертифікований.

Тим часом США запропонували Берліну зробити збудований газопровід зброєю проти Росії.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини