15 листопада 2021, 12:41

Ірак організує літаки для вивезення мігрантів із Білорусі – Лукашенко відповів, чому нічого не вийде

Іракські біженці зможуть повернутися до країни: уряд держави заплатить за переліт.

Ірак організує літаки для вивезення мігрантів із Білорусі – Лукашенко відповів, чому нічого не вийде

Уряд Іраку оголосив про добровільну репатріацію своїх громадян, які застрягли на кордоні між Польщею та Білоруссю. Представник Міністерства закордонних справ Іраку оголосив, що відомство організує літаки для людей, які хочуть повернутися до країни, повідомляє Money.pl.

Минулого тижня білоруські консульства тимчасово припинили видачу туристичних віз іракцям.

"Ми готові організувати більше одного рейсу для всіх, хто бажає добровільно повернутися до країни", – сказав Мохаммед ас-Сахаф, речник Міністерства закордонних справ Іраку.

На польсько-білоруському кордоні здебільшого проживають іракські курди, які залишають свою автономну область у країні через економічні проблеми та нестабільність.

Водночас самопроголошений білоруський президент Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь готова відправити біженців на батьківщину, проте ті нібито цього не хочуть.

"Я хочу, щоб і ви розуміли: йде дуже активна робота у тому напрямі, щоб умовити людей, будь ласка, поверніться додому. Але ніхто повертатися не хоче", – заявив він.

Візи призупинені

Іракських біженців було доставлено до кордону білоруським режимом за допомогою місцевих візових посередників.

Минулого тижня білоруські консульства в Ербілі та Багдаді, де видавали туристичні візи іракцям, були тимчасово закриті.

Щоб допомогти своїм громадянам і забезпечити їх безпеку, іракських дипломатів із Москви та Варшави відправили на польсько-білоруський кордон.

Санкції проти Білорусі

У зв'язку з напруженою ситуацією на кордоні голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн провела переговори з Джо Байденом у Білому домі. Байден і фон дер Ляйєн погодилися, що Білорусь намагається дестабілізувати ЄС. Політики оголосили про нові санкції проти Білорусі. Очікується, що санкції США набудуть чинності у грудні.

Європейський Союз також оголосив про фінансову допомогу в охороні кордонів. У бюджеті ЄС на 2022 рік для цього буде закладено 25 мільйонів євро.

Як повідомлялося раніше, біженці продовжують прибувати до кордону. Журналістам вдається робити кадри, як групи нелегалів у супроводі білоруських силовиків виходять із лісу.

Тим часом Міноборони Польщі показало відео перекидання білоруських силовиків у районі пропускного пункту "Кузня". Обличчя військових приховані балаклавами та медичними масками.

Білоруські військові вже застосовували лазер проти польських колег і намагалися прорватися через кордон.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини