10 листопада 2021, 10:59

Експерти про те, як новому уряду Німеччини вчинити з "СП - 2"

Берлін, як і Київ, стає вразливим до російської газової політики. Німеччина не повинна йти на поводу у Росії.

Експерти про те, як новому уряду Німеччини вчинити з "СП - 2"

Експерти повідомляють, що у Росії продовжують ігнорувати газову кризу у ЄС на тлі не запуску в експлуатацію "Північного потоку - 2". Кремль хоче змусити Берлін якнайшвидше ввести в дію нову газову трубу. Експерти просять владу Німеччини бути мудрими у цій ситуації.

Німеччина, як і Україна, стає дедалі вразливішою перед російською газовою політикою. Проте новий уряд має всі карти в руках для того, щоб заморозити проєкт "СП - 2" заради геополітичної вигоди, повідомляє видання Süddeutsche Zeitung.

Москва готова піти на все, щоб ще більше зробити залежним від газової труби Берлін. Нова коаліція у парламенті також розуміє, що їм вже потрібно думати про зиму.

Експерти звертають увагу на той факт, що у цьому випадку Німеччина може стати об'єднувачем ЄС, водночас показати приклад іншим країнам, як членство у ЄС справді гарантує повну безпеку від Росії.

Найближчі місяці мають показати у дії новий німецький уряд. Вони мають дати відповідь на питання, що для них важливіше: єдність ЄС перед загрозою з боку Росії чи "стабільна" подача російського газу.

На цьому тлі у Вашингтоні знову активізувалися політики на фоні можливого запуску "СП - 2" у дію. Республіканці знову заговорили про реальні санкції проти оператора Nord Stream 2 AG. Сенатори вже підготували відповідні зміни в рамках оборонного бюджету США на 2022 рік. Санкції торкаються й основних акціонерних компаній, які безпосередньо пов'язані з "СП - 2".

Раніше ми повідомляли, що російський політолог Андрій Піонтковський не виключає, що Берлін може заморозити "СП - 2", особливо якщо головою МЗС стане Бербок.

Нагадаємо, у Вашингтоні звернулися до Берліна з проханням або заморозити проєкт "СП - 2", або повністю переглянути правила сертифікації.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини