4 листопада 2021, 19:51

У США заарештували росіянина Данченка, який розслідував зв'язок Трампа з Росією, - ЗМІ

За інформацією ЗМІ, арешт росіянина Ігоря Данченка став результатом розслідування спецпрокурора Джона Дарема.

У США заарештували росіянина Данченка, який розслідував зв'язок Трампа з Росією, - ЗМІ

Російського аналітика Ігоря Данченка, який займався збором даних, що нібито доводять зв'язок 45-го господаря Овального кабінету Дональда Трампа з Москвою, заарештували у США.

Про це повідомляє американська газета The New York Times, посилаючись на власні джерела.

Видання стверджує: затримання росіянина відбулося в рамках розслідування спецпрокурора Джона Дарема, якого найняла команда експрезидента США з метою вивчення історії зі стеженням спецслужб за штабом Трампа.

Тим часом The Washington Post уточнює, що звинувачення російському аналітику можуть висунути вже найближчим часом. Однак жодних офіційних заяв щодо арешту Данченка поки що зроблено не було.

Контекст

Так зване "досьє" на 45-го президента США з'явилося у 2017 році, коли на сайті BuzzFeed були розміщені матеріали, що компрометують Трампа. У розслідуванні також йшлося, що російська сторона, яка нібито мала компромат на кандидата від республіканців, втручалася в американські вибори 2016 року, допомагаючи Трампу здобути посаду президента. Ці матеріали пізніше лягли в основу розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера, яке підтвердило факт втручання в американські вибори, але не знайшло доказів змови Трампа з Москвою.

Сам Трамп категорично заперечував свої зв'язки із Кремлем, заявляючи, що ця історія була вигадана представниками Демократичної партії. Зокрема, він звинувачував у "нечесній грі" екскандидата у президенти від демократів Хілларі Клінтон, яка опонувала йому у 2016 році.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини