30 вересня 2021, 22:56

Лукашенко відмовився просити вибачення у білоруського народу

Олександр Лукашенко назвав заяви про порушення прав людини у Білорусі "вигадками та фантазіями".

Лукашенко відмовився просити вибачення у білоруського народу

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко відмовився вибачатися перед білорусами та назвав "фантазіями" заяви про порушення прав людини у республіці.

Відповідну заяву невизнаний глава республіки зробив в інтерв'ю телеканалу CNN.

Ведучий Меттью Ченс запропонував Лукашенко скористатися можливістю та попросити вибачення у білоруського народу в ефірі американського телебачення, але співрозмовник не вважав за потрібне йти на такий крок.

За словами нелегітимного президента, якби він хотів вибачитися перед білорусами, то зробив би це через республіканські ЗМІ.

"Який сенс робити це на CNN?" - задався він питанням.

На закінчення Лукашенко заявив, що він у цілому не бачить необхідності просити вибачення у білорусів, тому що не вважає себе винним перед ними.

Невизнаний президент назвав "ефемерними" правозахисні організації, які фіксують факти порушення прав людини у Білорусі, та звинуватив США у створенні "таємних в'язниць ЦРУ" у Східній Європі, а також згадав про в'язницю в Гуантанамо, де утримуються особи, обвинувачені американською владою у тероризмі та участі у війні на боці супротивника.

Нагадаємо, у цьому ж інтерв'ю Лукашенко назвав "абсолютною дурістю" заяви про можливість входження Білорусі до складу Росії, але при цьому заявив, що Москва і Мінськ, зберігаючи суверенітет і незалежність, можуть створити такий союз, "який буде сильніше унітарної держави".

Раніше Лукашенко відмовився від діалогу з Заходом доти, поки не будуть зняті санкції з Білорусі та не припиняться "приниження патріотичних людей".

Останні новини