27 вересня 2021, 09:13

Перемога на виборах у Німеччині соціал-демократів і перша реакція України

Згідно з попередніми даними, на виборах у Бундестаг перемагає Соціал-демократична партія Німеччини, лідером якої є Олаф Шольц.

Перемога на виборах у Німеччині соціал-демократів і перша реакція України

У Німеччині 26 вересня відбулися вибори до парламенту. ЦВК вже підрахувала всі голоси, проте офіційні результати поки не оголошені. Згідно з попередніми даними, перемогу святкує СДПН. Партія Ангели Меркель йде на другій позиції, а замикає трійку лідерів Партія Зелених.

Олаф Шольц є лідером СДПР, яка набрала 25,7 % голосів у майбутній парламент, повідомляє ресурс ZDF.

Партія ХДС / ХСС, лідером якої є Армін Лашет, а до недавнього часу чинний канцлер Німеччини Ангела Меркель, набрала 24,1% голосів.

Трійку лідерів замикає блок "Союз 90 / Зелені", який набрав 14,8 % голосів. Також місце у Бундестаг собі "пробили" Вільна демократична партія й Альтернатива для Німеччини. 5% -й бар'єр може подолати і партія "Ліві".

У 2021 році у виборах брало участь 47 партій. Парламент ФРН формується за змішаною системою (50 % - мажоритарники і 50 % - партійні списки)

Ім'я нового канцлера назвуть через два тижні, який і сформує новий уряд країни. Оскільки ні одна з партій не набрала більше 50 % голосів, то доведеться створювати коаліцію.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба впевнений, що відносини між Києвом і Берліном не зміняться після виборів до Бундестагу. При цьому Україна розраховує, що у німецькому парламенті сформується сприятлива для нашої країни коаліція.

Кулеба заявив, що ще до виборів Київ проводив тісні переговори з тими партіями, які мали реальний шанс на прохід у парламент Німеччини. Для Києва важливо не тільки ім'я нового канцлера, а й склад майбутньої коаліції, яка і буде "правити" ФРН.

Посол України у ФРН Андрій Мельник упевнений, що будь-яка коаліція буде виступати за збереження "нормандського формату". Можливий майбутній канцлер Олаф Шольц буде підтримувати зовнішню політику країни, яку почала Ангела Меркель, саме тому Мельник не може поки сказати, чи зміниться політика нового уряду Німеччини у ставленні до України.

Раніше ми повідомляли, як напередодні виборів у Німеччині Мельник зізнався, що новий уряд буде зацікавлений у збереженні "нормандського формату".

Нагадаємо, канцлер Німеччини Ангела Меркель відмовилася коментувати результати екзитполів, згідно з якими партія ХДС / ХСС набрала найнижчий показник за всю історію ФРН.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини