22 вересня 2021, 10:03

Зеленський у США зустрівся з Ердоганом, а також поділився думками про подвійне громадянство

Президент України перебуває у США на Генасамблеї ООН. Зеленський встиг зустрітися з президентом Туреччини й обговорив ідею подвійного громадянства.

Зеленський у США зустрівся з Ердоганом, а також поділився думками про подвійне громадянство

Вчора, 21 вересня, президент Зеленський відвідав в Нью-Йорку представників Українського інституту в Америці, де пообіцяв просувати в Україні ідею подвійного громадянства, а також зустрівся з главою Туреччини Ердоганом і обговорив питання окупованого Криму.

Глава України Володимир Зеленський перебуває з робочим візитом у США з нагоди 76-ї Генасамблеї ООН, яка проходить в Нью-Йорку. Главі держави вдалося поспілкуватися з турецьким колегою та зустрітися з представниками Українського інституту в Америці, інформує "Укрінформ".

Володимир Зеленський не проти підтримки ідеї про подвійне громадянство в Україні, проте зробити це буде складно. При цьому президент України дав зрозуміти, що для українців, які проживають у США, він обов'язково зробить подвійне громадянство, проте не уточнював терміни реалізації поставленого завдання. Одночасно з цим Зеленський дав зрозуміти, що для українців, які проживають у недружніх країнах, цю тему краще не піднімати.

У ході спілкування з українцями, які проживають у Нью-Йорку, президент України заявив, що для Києва зараз дуже важливо відновити справжню історію держави, щоб інші країни це пам'ятали.

У той же день, але трохи раніше, Володимир Зеленський встиг зустрітися з Реджепом Ердоганом. Головна тема, яку підняли голови держави, - окупований Крим. Президенти приділили багато часу на обговорення питання гуманітарної ситуації у Криму.

Ердоган пообіцяв Зеленському сприяння у питанні звільнення з російських в'язниць представників кримсько-татарської народності.

Обговорили керівники держав і двостороннє співробітництво у військовій сфері й економіці. Було прийнято рішення якомога швидше підписати договір про зону вільної торгівлі між Туреччиною й Україною.

Встиг Володимир Зеленський поспілкуватися з Генсеком ООН Антоніу Гутеррішем і головою Генасамблеї ООН Абдуллою Шахідом. У розмові з ними президент України підняв питання Криму та Донбасу.

Глава України має виступити у рамах 76-ї Генасамблеї ООН.

Раніше ми повідомляли, що 21 вересня українська делегація на чолі з президентом взяла участь у 76-й Генасамблеї ООН.

Нагадаємо, Володимир Зеленський не проти "Залізного купола" на Донбасі, проте поки про щось конкретне говорити ще рано.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини