20 вересня 2021, 16:18

На Фарерах убили півтори тисячі дельфінів – зоозахисники усього світу обурені

На Фарерських островах на смерть перебито 1480 дельфінів. Китобої заявляють, що це було помилкою.

На Фарерах убили півтори тисячі дельфінів – зоозахисники усього світу обурені

Традиційне полювання на дельфінів на Фарерських островах розгнівало міжнародні організації із захисту тварин. Так, мисливці загнали на мілину 1480 дельфінів, яких там і зарізали.

Про це повідомляє BBC.

І хоча дельфінячі туші за звичкою роздавали місцевим жителям, зоозахисники жорстко розкритикували і цей випадок вбивства ссавців, і у цілому подібну практику. Однак фарерці не бачать у цьому нічого поганого, вважаючи полювання на дельфінів і китів характерним елементом своєї культури.

У той же час морські біологи відзначають, що у цей раз було вбито найбільшу кількість дельфінів за всю історію полювання. Минулий рекорд, усвою чергу, становить 1200 дельфінів і був встановлений у 1940 році.

Однак сумна іронія полягає у тому, що мисливці, вбиваючи дельфінів, кардинально помилилися у кількості. Так, коли зграя була знайдена, передбачалося, що вона складається всього лише з 200 особин. Дійсний же розмір став зрозумілий тільки тоді, коли їх вже почали вбивати.

Незважаючи на те що люди, які бачили полювання, були розлючені, мисливці непохитно нарікають на санкціонування владою і, більш того, гуманність самого дійства.

При цьому опитування демонструють, що велика частина (50 %) жителів Фарерських островів виступає проти вбивства китів і дельфінів. Схвалює ж такий вид полювання трохи більше 30 %. Але у той же час у більш ранньому опитуванні за подібне полювання виступало близько 80 % опитаних.

І хоча практику фарерського полювання на китів і дельфінів вже дуже давно критикують, нинішня ситуація побила усі рекорди обурення громадськості. Більш того, цей випадок привернув увагу безлічі жителів інших країн. Це означає, що влада Фарер може зіткнутися із серйозним резонансом.

Ця ситуація може зіграти і на благо противників полювання. Так, передбачається, що якщо екологи ц цій ситуації натиснуть ще сильніше, все може обернутися у їх бік.

Нагадаємо, в Японії дельфіни масово викинулися на берег.

А у Криму українські бойові дельфіни зберегли вірність Україні.

Крім того, в Якутії влада дала добро на добивання тварин, що залишилися неушкодженими у безпрецедентних лісових пожежах.

Автор: Диалог.UA

Останні новини