7 серпня 2026, 07:00

"Усі люблять переможців", – Politico дізналося про відновлення обміну розвідінформацією між Україною та США

Співпраця Києва та Вашингтону щодо обміну розвідувальної інформації повернулася до колишнього високого рівня, вважають експерти.

Автор: Татьяна Шевченко

"Усі люблять переможців", – Politico дізналося про відновлення обміну розвідінформацією між Україною та США

Останні успіхи України у війні пов'язані, зокрема, з тим, що обмін розвідданими зі Сполученими Штатами повернувся до колишнього високого рівня. Це стало для Києва важливою перевагою у ключовий момент війни.

Про це пише газета Politico.

Демократ Марк Уорнер, який є заступником голови комітету Сенату з розвідки, повідомив, що бачить ознаки суттєвого поліпшення в обміні розвідданими. На його думку, це вже допомогло Україні здобути перевагу.

"Я не хочу вдаватися у подробиці, але співпраця стала кращою", - сказав він.

Він звернув увагу на те, що Україна почала завдавати дуже болючих ударів по глибокому тилу Росії. І це вже зміцнило позиції Києва.

Дійсно, останніми місяцями Україна не тільки значно активізувала удари по РФ, а й стабілізувала фронт. Її переговорні позиції були посилені військовими успіхами.

За даними Politico, український лідер Володимир Зеленський успіхами на фронті також зумів зміцнити свої позиції в очах американського колеги Дональда Трампа.

Сенатор-республіканець Джон Корнін, який також входить до комітету з розвідки, та голова сенатського комітету збройних сил Роджер Уікер погодилися з тим, що співпраця США й України у сфері розвідки помітно посилилася.

"Схоже, що це справді так. Усі люблять переможців, і зараз складається враження, що Україна змогла переламати перебіг подій", - заявив Корнін.

Представник Інституту вивчення війни Джордж Баррос вважає, що підтримка США відіграла ключову роль у покращенні становища України. За його словами, Трамп ще минулого року схвалив надання розвідінформації для українських ударів по російській енергетичній інфраструктурі. Саме ці дії, вважає експерт, допомогли сформувати для Москви "правильну систему стимулів", здатну підштовхнути Кремль до переговорів.

Баррос наголосив, що ефективність українських ударів значно зросла завдяки американській розвідувальній інформації.

"Ці удари отримали потужний імпульс і стали значно ефективнішими завдяки даним американської розвідки. Все це є частиною більш масштабної та послідовної стратегії, спрямованої на створення для Росії реальної ціни за продовження війни", - сказав він.

Крім того, за словами Барроса, американські системи раннього попередження з перших днів повномасштабної війни повідомляють Україну про наближення російських ракетних ударів.

Експосол Сполучених Штатів в Україні Джон Гербст зазначив, що Вашингтон також отримує серйозну вигоду від співпраці з Києвом у цій сфері.

"Україна має видатні розвідувальні можливості щодо Росії", - підкреслив він.

Представник Ради з міжнародних відносин Стівен Сестановіч також зазначив високий рівень української розвідки.

"Коли спілкуєшся з представниками українських розвідувальних служб, чуєш впевнене та глибоке оцінювання того, що відбувається у Москві, причому не тільки у Кремлі. Це саме той рівень інформації, який виправдовує справді тісний та взаємовигідний обмін розвідувальними даними", - заявив експерт.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що США розглядають новий варіант виробництва в Україні ракет для ЗРК Patriot.

Також повідомлялося, що у США експерти вважають, що настав важливий момент у війні України з Росією.

Останні новини