Потік контрактників до армії РФ обвалився, у росіян проблеми на фронті – росЗМІ
Москва вичерпала ресурс боєздатних контрактників, а на фронт все частіше відправляють людей, які не здатні воювати. Джерела кажуть, що "дурні за гроші закінчилися", а армія РФ дедалі гірше закриває втрати добровольцями.

"Верстка" пише, що потік росіян, які підписують контракти з Міноборони та їдуть воювати проти України, різко просів. Навесні 2026 року кількість нових контрактників скоротилася приблизно на третину у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. У квітні Москва відправила на фронт 1708 осіб, у травні - 1378. Це приблизно на тисячу менше, ніж роком раніше.
Джерело у московській мерії каже, що у червні падіння продовжується. За його словами, ситуація "стабільно погана": людей приходить мало, а вмотивованих серед них ще менше. При цьому Москва, як він стверджує, перебуває не у найгіршому становищі, порівняно з іншими регіонами.
Співрозмовники "Верстки" визнають, що погіршується не лише кількість, а й якість новобранців. Один із людей, які працюють із кандидатами, каже, що раніше вважав себе патріотом, але після того, як побачив, кого тепер доводиться відправляти на війну, налаштований "максимально непатріотично".
Військові на фронті описують нових контрактників ще жорсткіше. За словами одного з мобілізованих, багато хто з них фактично не здатний воювати: частину набирають із в'язниць, частину з вулиці, серед них є безпритульні, літні карні злочинці та люди з тяжкими хворобами.
"Це тягар для всіх. Чому їх можна навчити, якщо вони навіть у обмундируванні нормально ходити не можуть? Їм важко нести на собі 20 кілограмів. Це одноразові", - каже він.
Той самий співрозмовник стверджує, що нещодавно на позиції привезли близько десяти африканців, але вони швидко загинули чи вибули. За його словами, нові контрактники, якщо потрапляють не за блатом, часто не живуть на фронті довше місяця.
Серед тих, хто виживає, багато одразу йдуть у самовільне залишення частини. На підтвердження співрозмовник передав "Верстці" 19 анкет СЗЧ. За його словами, це лише ті випадки, про які йому повідомили за один тиждень у районі невеликого селища поряд із лінією бойового зіткнення. У масштабах усієї лінії фронту, вважає він, може йтися про сотні таких випадків щотижня.
"Народ ніби скінчився", – каже мобілізований.
За його словами, це видно з укомплектованості підрозділів: у полку людей вистачає лише на 30%, у кращому разі - на 40%. Окремі роти (снайперські, комендантські, ППО, охорони та бронегрупи) розформовують, залишаючи по 15-30 осіб замість 60-80.
Реально боєздатних бійців, за словами джерела, у штурмовій роті може бути лише 15-20 осіб, але у звітах нагору, як він стверджує, показують 80-90.
На тлі падіння набору влада обговорює жорсткіші варіанти вирішення проблеми аж до нової хвилі мобілізації. Про такі розмови "Верстці" розповіли вісім джерел, пов'язаних з адміністрацією президента, а також співрозмовники у військкоматах і джерело, близьке до ФСБ.
За їхніми словами, у кулуарах обговорюють можливу мобілізацію восени 2026 року, після виборів, але всі співрозмовники наголошують: остаточного рішення поки що немає.
Джерело, наближене до внутрішньополітичного блоку Кремля, пояснює ці розмови тим, що війна розвивається не так, як планувалося, й учасники процесу починають шукати нестандартні рішення. При цьому він має сумнів, що мобілізація реально виправить ситуацію.
"Незрозуміло, що вона кардинально змінить, окрім мобілізації протесту та краху економіки", - каже він.
Співрозмовник у "Єдиній Росії" теж не вірить, що Кремль зважиться на другу хвилю. За його словами, ситуація на фронті важка, але політичні та соціальні ризики мобілізації є надто очевидними.
З цим не згоден один із мобілізованих. Він вважає, що нова хвиля майже неминуча та може розпочатися після вересневих "бутафорських виборів". Альтернативою, за його словами, може бути лише угода зі втратою особи та невиконаними цілями війни.
"Людей немає. Дурні за гроші закінчилися, тож або мобілізація, або договірняк із втратою особи. Думаю, вибір тут очевидний", - каже військовий.
Оглядачі зазначають, що матеріал "Верстки" показує головну проблему російської армії на п'ятому році війни: гроші ще можуть підвищувати, виплати ще можна обіцяти, але охочих йти на фронт меншає, а якість поповнення падає. Кремль все ближче підходить до вибору між новою мобілізацією, подальшим прихованим примусом і визнанням, що добровільна контрактна модель більше не закриває потреби війни.
Раніше Dialog.UA вже публікував кадри з Сердобська Пензенської області, де по всьому місту встановлено пости та проводяться облави на чоловіків.
У Пензі з'явилося відео нападу на співробітників військової поліції, які проводили вищезгадані рейди.
Останні новини
У США українки стали тріумфаторами найпрестижнішого міжнародного конкурсу краси Mrs. Globe 2026
15:38НБУ запроваджує нові правила поповнення карток через термінали: що зміниться в Україні з 26 червня
15:01Ультиматум Зеленського спрацював: у Білорусі відключили ретранслятори РФ, "Шахеди" більше не літають
14:42Армія РФ завдала удару по центру Конотопу – пошкоджено кінотеатр, важко поранено мирних жителів
14:12