19 червня 2024, 07:29

Ефект Colibri: Україна отримає від Франції нову авіацію для знищення окупантів

Союзники України передадуть їй партію безпілотників, здатних виявляти ціль на відстані 5 км, піднімаючись у небо на 6 км.

Ефект Colibri: Україна отримає від Франції нову авіацію для знищення окупантів

На виставці Eurosatory 2024 у Парижі показали новий безпілотник Colibri, який до кінця літа опиниться у розпорядженні ЗСУ. Дрон, створений німецько-французьким холдингом, замовляла саме армія Франції. Частину нової техніки отримають і українські захисники.

Про це повідомили у Defence Blog.

#KNDS Colibri loitering munition heading to ???????? this summer. pic.twitter.com/GH0j2ScCFV

— Amaël Kotlarski (@JakOSpades) June 17, 2024

Маленький безпілотний літальний апарат може дати фору більш габаритним суперникам: потужна радіолокаційна система виявляє ворога на відстані 5 км, а "розумний" керований високоточний осколковий снаряд забезпечує ураження цілі.

Як випливає з інформації про замовлення армії Макрона, Colibri є модернізованою версією UX11. Його вага всього 1,5 кг, відстань між крилами 1,1 метра. Апарат можуть підготувати до запуску протягом 5 хвилин. Французький "птах" може переміщатися зі швидкістю до 54 км/год, перебуваючи у повітрі безперервно 80 хвилин.

Нагадаємо, БПЛА відіграють критично важливу роль для успішних бойових дій на всіх напрямках фронту. Саме український дрон, як повідомлялося 17 червня, знищив склад із боєприпасами у Бєлгородській області.

Раніше, 17 червня, дрони ГУР атакували у Липецьку Тракторний завод, а також Новолипецький меткобінат.

Автор: Павел Приходько

Останні новини