13 червня 2024, 10:25

Уперше в історії: Сили спеціальних операцій показали удар по новітній станції зв'язку РФ

Українські захисники вразили російську цифрову радіорелейну станцію "Р-416ГМ" за допомогою дрона, який нещодавно надійшов на озброєння.

Уперше в історії: Сили спеціальних операцій показали удар по новітній станції зв'язку РФ

Сили спеціальних операцій уперше в історії завдали удару по новітній цифровій радіорелейній станції армії РФ "Р-416ГМ", яку прийняли на озброєння 2018 року.

Відео ураження рідкісної цілі на одному з оперативних напрямків опублікували у Телеграм-каналі ССО.

Там зазначили, що удар по ворожій станції зв'язку було завдано за допомогою нової розробки, яку українські захисники отримали нещодавно. На кадрах видно, як до неї підлітає дрон і лунає вибух, після чого станція загоряється.

Комплекс "Р-416ГМ" був створений для поліпшення якості зв'язку між підрозділами армії РФ у польових умовах. Після атаки українського безпілотника комунікація командного пункту росіян із підпорядкованими йому з'єднаннями була розірвана. Ця станція стала першою виведеною з ладу українськими захисниками за час повномасштабної війни. Раніше їм не вдавалося засікти Р-416ГМ. Вартість такого комплексу близько 25 мільйонів доларів.

Нагадаємо, глава ГУР Кирило Буданов розповів, на який час вдалося вивести з ладу російську РЛС "Воронеж-М", що виявляє міжконтинентальні ракети.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини