13 червня 2024, 07:24

Україна завдає ударів по системах ППО як у Криму, так і на території РФ: експерти озвучили кінцеву мету

Київ активно готує ґрунт для винищувачів F-16, завдаючи ударів по ворожій системі ППО у Криму.

Україна завдає ударів по системах ППО як у Криму, так і на території РФ: експерти озвучили кінцеву мету

Напередодні у Генштабі України повідомили, що ЗСУ завдали ударів по одній батареї "С-300" та двом "С-400" у районі Бельбека та Севастополя у ніч на 12 червня.

Аналітики з Інституту вивчення війни вирішили проаналізувати ситуацію зі знищенням у Криму російських систем ППО.

У Генштабі також повідомили, що під удар потрапили дві РЛС "С-300/400", а також почалася вторинна детонація боєприпасів.

Супутникові знімки від 12 червня показали знищену та пошкоджену систему "С-300" у районі Євпаторії, а також знищену РЛС "С-400" у районі Джанкоя.

Засновник "Кракена" Немічев заявив, що на Бєлгородщині чотири системи "С-300" були знищені за допомогою РСЗВ HIMARS. Така сумна картина змусила МО РФ у терміновому порядку перекидати частину ППО з Криму на Бєлгородщину.

Одночасно з цим представник ГУР МО України Юсов заявив, що у період із 7 до 8 червня безпілотники завдали удару по аеродрому Ахтубинськ, пошкодивши відразу два літаки "Су-57".

Аналітики з ISW впевнені, що Київ вирішив послабити ворожу систему ППО до того, як в Україну прибудуть винищувачі F-16.

Однак при цьому Україні знадобиться набагато більше часу, щоб якісно навчити своїх пілотів для літаків F-16. Для того щоб протистояти ворогу у повітрі, Києву знадобиться до 150 таких літаків.

Раніше ми повідомляли, що ЗСУ з такою ж швидкістю знищують системи ППО у Криму, з якою ворогу вдається швидко їх там встановити.

Нагадаємо, не маючи свого бойового флоту, Києву вдалося створити ефективні безекіпажні ВМС.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини