13 червня 2024, 07:21

Україна створила свій потужний бойовий флот без моряків та екіпажу – The Economist

На момент вторгнення РФ в Україну Київ практично не мав свого військового флоту, проте зараз його замінюють надводні дрони.

Україна створила свій потужний бойовий флот без моряків та екіпажу – The Economist

У лютому 2022 року Києву довелося затопити свій єдиний фрегат "Гетьман Сагайдачний", щоб той не дістався РФ. На третій рік війни ЗСУ вдається не тільки стримувати противника на суші, а й дати йому бій на Чорному морі.

Україні вдалося створити свій власний флот, у якому немає людей, немає екіпажу, а успіхи надводних дронів України залежать від швидких технологічних інновацій, інформує ресурс The Economist.

Ще з 2016 року США розробляють Україні 40-метровий корабель Sea Hunter. Однак уже у роки самої війни Україна є піонером у створенні недорогих дронів, які вони використовують як свій власний військово-морський флот.

Військовий експерт Саттон заявив, що на основі матеріалу, доступного у Мережі, він нарахував 11 різних типів надводних дронів, але їх може бути набагато більше.

Такі дрони завдавали ударів не тільки по ворожих кораблях, а й навіть по Кримському мосту. Один безпілотник не завдає великої шкоди, але коли їх атакує багато, то картина інша.

Начальник ГУР МО України Буданов заявив, що надводні дрони мають чимало сюрпризів для ворожого флоту.

Джерело повідомляє, що зараз одразу чотири турецькі компанії розробляють підводний дрон USV, який непомітно наближається до цілі, після чого виринає з води та завдає удару.

Експерти заявляють, що багато країн світу також приділяютб більше уваги безпілотникам, але не надводним, а саме для боротьби на суші. Тільки одна РФ намагається створити якийсь прототип надводного дрона.

Раніше російські ЗМІ писали про те, що удар по авіабазі Ахтубинськ було завдано за допомогою "невидимого дрона".

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини