23 травня 2024, 13:55

КНР розпочала масштабні військові навчання поблизу Тайваню – на острові відреагували – BBC

Китайські військові фактично оточили нескорений Тайвань з усіх боків, ситуація загострюється.

КНР розпочала масштабні військові навчання поблизу Тайваню – на острові відреагували – BBC

Сьогодні, 23 травня, військові Китайської Народної Республіки розпочали військові навчання Joint Sword - 2024A у безпосередній близькості від острова Тайвань. Також відомо, що армія комуністичного режиму Сі Цзіньпіна, а також його флот, ВПС і ракетні сили наразі перебувають у районах, розташованих навколо підконтрольних Тайваню островів Кінмен, Мацу й ін., інформує ВВС.

Примітно, що офіційний Пекін оголосив старт своїх військових маневрів всього через три дні після інавгурації президента Тайваню. Також влада КНР провокаційно називає главу Китайської Республіки "сепаратистом".

Також відомо, що представник військового командування КНР Лі Сі назвав згадані навчання "суворим покаранням за сепаратистські дії сил, які прагнуть незалежності Тайваню".

Своєю чергою, Міністерство оборони Тайваню засудило навчання КНР і направило власні війська у райони навколо острова.

"Ми не шукаємо конфліктів, але й не будемо ухилятися від них", - вказали тайванські лідери.

Не секрет, що режим Сі Цзіньпіна вже давно націлюється на непідкорений острів і всіляко загострює обстановку навколо нього, хоча до приходу Сі до влади на острові були відносно спокійні роки: конфлікт із часів 50-х років минулого століття між Тайбеєм і Пекіном ескалували досить рідко.

Раніше у Китаї різко відреагували на рішення конгресменів США надати військову допомогу Тайваню.

Як повідомлялося, американська розвідка повідомила про те, що Кремль активно допомагає Пекіну планувати "атаку" на Тайвань.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини