2 травня 2024, 23:50

Розвідка США запідозрила Росію у допомозі Китаю з підготовкою до вторгнення на Тайвань

Американська розвідка вказує на зростання співпраці між Росією та Китаєм у різних секторах.

Розвідка США запідозрила Росію у допомозі Китаю з підготовкою до вторгнення на Тайвань

РФ і КНР тісно співпрацюють у військових питаннях, зокрема, Москва може допомагати Пекіну у підготовці до вторгнення на Тайвань.

Про це пише Bloomberg з посиланням на заяву глави Національної розвідки США Евріл Гейнс.

За словами Гейнс, американська сторона вперше спостерігає, як Китай і Росія співпрацюють у питаннях Тайваню. У США вважають, що можливість китайського вторгнення на Тайвань існує, але наскільки це ймовірно, "залежить від сценарію".

На тлі наявних загроз уряд США розробив нові плани з протидії потенційним сценаріям, у яких дві союзницькі країни ведуть спільні бойові дії.

Загалом американська розвідка вказує на зростання співпраці між РФ і КНР у різних секторах: політичному, економічному, військовому та технологічному.

Нагадаємо, на початку квітня президент США Джо Байден і китайський лідер Сі Цзіньпін провели телефонну розмову, під час якої господар Білого дому дав зрозуміти, що Вашингтон буде на боці Тайбея у разі китайського вторгнення на Тайвань. Глава КНР, у свою чергу, назвав Тайвань "червоною лінією", яку не можна перетинати у відносинах Пекіну та Вашингтону.

Раніше ЗМІ писали, що Китай побудував у пустелі на півночі країни точну копію урядового кварталу Тайбея для тренувань операції вторгнення на Тайвань.

До цього американський адмірал Джон Аквіліно припустив, що Китай буде готовий до вторгнення на Тайвань до 2027 року.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини