24 квітня 2024, 12:02

Китай різко відреагував на ухвалення у США законопроєкту про військову допомогу Тайваню, Україні й Ізраїлю

Пекін, який замахується на нескорений острів Тайвань, природно, висловив своє обурення діями парламенту США.

Китай різко відреагував на ухвалення у США законопроєкту про військову допомогу Тайваню, Україні й Ізраїлю

Комуністична КНР відреагувала на схвалення американським Сенатом надважливого законопроекту про надання Китайській Республіці (Тайваню) допомоги на суму близько 8 мільярдів доларів. Офіційний Пекін, прогнозовано, закликав Вашингтон "стримувати підтримку Тайваню", пише Bloomberg.

Відомо, що нещодавно американські парламентарії після тривалої затримки схвалили законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню. Очікується, що президент США Джозеф Байден підпише цей документ уже сьогодні, 24 квітня.

Примітно, що у Пекіні поки що не засудили військову підтримку Києва у тому самому документі, хоча не секрет, що КНР вельми лояльно ставиться до РФ і називає війну в Україні "українською кризою", відмовляючись засудити та визнати Путіна агресором.

"Ми рішуче виступаємо проти включення змісту, пов'язаного з Тайванем, до відповідного законопроєкту Конгресу США. Це посилає неправильний сигнал тайванським сепаратистським силам", - заявив речник китайського офісу у справах Тайваню Чжу Фенлянь.

Також представник КНР закликав США "виконати зобов'язання не підтримувати незалежність Тайваню конкретними діями та припинити озброювати Тайвань у будь-який спосіб".

Варто зазначити, що розширення військової підтримки Тайваню з боку американців відбулося якраз після того, як китайський лідер Сі Цзіньпін істотно посилив свою власну риторику на адресу нескореного острова та неодноразово натякав на повернення його силовим шляхом.

Нагадаємо, Нижня палата Конгресу підтримала законопроект щодо допомоги Україні. Далі документ має схвалити Сенат, а потім його відправлять на підпис президенту США.

Як раніше повідомлялося, Тайвань звернувся до США щодо України, згадавши КНР.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини