23 травня 2024, 13:58

"На 100 кілометрів уздовж українського кордону", – Костенко про війська НАТО в Україні

Західні партнери України могли б зробити реальний і рішучий крок, який буде серйозним сигналом для Москви.

"На 100 кілометрів уздовж українського кордону", – Костенко про війська НАТО в Україні

Секретар комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки полковник СБУ Роман Костенко назвав два полярні сценарії у війні, оптимістичний і песимістичний, зазначивши контур розвитку ситуації найближчим часом.

В інтерв'ю LB.ua він заявив, що навіть якщо Україні дадуть тактичну ядерну зброю, ЗСУ не досягнуть перемоги, поки Росія не відмовиться від мети знищити Україну будь-якими силами та засобами.

"Тому потрібно зробити все, щоб Росія зрозуміла, що вона не зможе знищити Україну. Це можна забезпечити тільки веденням бойових дій на полі бою, розвитком нашої економіки, оборонно-промислового комплексу, серйозним настроєм партнерів допомагати нам. Щоб зброю давали стільки, скільки нам потрібно. І не просто для ведення стаціонарних бойових дій, а щоб наносити удари по самій Росії. Дипломатично вони мають показувати, що завжди з нами", - підкреслив він.

Введення військ НАТО в Україну - це теж реальна історія.

"Вона була б дуже показова, якби французи, німці, румуни, італійці поставили б уздовж кордону, на 50 кілометрів у глибину або на 100 кілометрів уздовж українського кордону, наприклад, комплекси своїх ППО. Збивали б російські ракети, що летять на нашу цивільну інфраструктуру. Це було б потужним і серйозним сигналом для Росії. І це можна уявити як гуманітарний захист і захист своїх кордонів. Це факт. Ці дії потрібні, як і багато інших. Плюс жодну війну не вигравали виключно на полі бою. Мають це зрозуміти. Поле бою має бути підкріплене ще багатьма успіхами безпосередньо на різних фронтах", - зазначив він.

Водночас можливий і песимістичний сценарій, коли партнери України можуть не постачати ЗСУ зброєю.

"І десь буде ухвалено рішення вести нас до переговорів на певних умовах. Ми вже не зможемо так воювати, та потрібно буде відмовитися від деяких наших територій. Можуть створити умови, коли нас перестануть постачати зброєю, тоді ми будемо просідати. Будуть спонукати нас: домовляйтеся, потрібно хоч якесь перемир'я. Вони можуть маніпулювати цими речами", - додав він.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини