22 травня 2024, 10:50

ЗСУ переключилися на нову оборонну стратегію: експерти озвучили нюанси – NYT

Просування ЗС РФ на Харківщині безпосередньо залежатиме від того, скільки солдатів зможуть виставити обидві сторони.

ЗСУ переключилися на нову оборонну стратегію: експерти озвучили нюанси – NYT

Просування ЗС РФ на Харківщині безпосередньо залежатиме від того, скільки солдатів зможуть виставити обидві сторони. Якщо у РФ є резерви, то в України їх немає. Доведеться перекидати підрозділи, які зараз задіяні на інших ділянках фронту.

Військові експерти й аналітики зійшлися на думці, що у РФ не вистачить сил, щоб захопити Харків, однак ворожі війська можуть підійти до міста на відстань артилерійського пострілу, інформує ресурс The New York Times.

Наразі головне завдання ЗСУ - відступати поступово на раніше укріплені позиції.

Експерти пишуть, що така стратегія не є ідеальною, оскільки українські захисники реалізовують її на практиці з помилками. В ідеалі така тактика полягає у тому, що під час відступу невеликими кроками завдається максимальної шкоди стороні, що наступає. Стороні, що наступає, доводиться постійно прориватися вперед із боями, захоплюючи позиції за позиціями.

ЗСУ перейшли до такої стратегії, оскільки відчувається нестача боєприпасів і живої сили.

З 2022 року змінилася і тактика російської армії. Спочатку вони думали, що легко дійдуть до Харкова та не зустрінуть належного опору.

Уже зараз окупанти активно використовують спочатку артилерію, щоб знищити опорні пункти. Після цього у бій ідуть штурмовики невеликими групами та при цьому з різних напрямків.

Експерти говорять про те, що, як далеко зможе просунутися ЗС РФ в Україні, повністю залежить від того, скільки бійців можуть виставити обидві сторони конфлікту.

Аналітик зі Шведського агентства оборонних досліджень Норберг підкреслив, що війна вже інтерактивна, однак РФ буде складно захопити Харків, оскільки для досягнення цієї мети необхідно кілька сотень тисяч солдатів.

Раніше ми повідомляли, що західна військова допомога вже на Харківщині.

Нагадаємо, військові експерти розповіли про те, що з себе зараз представляє африканський корпус на Харківщині.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини