24 квітня 2024, 07:36

Європа має відправити свої війська в Україну: аналітики озвучили завдання, які виконуватимуть солдати

Відправлення європейських військ було б нормальною відповіддю на війну в Україну, вважають експерти.

Європа має відправити свої війська в Україну: аналітики озвучили завдання, які виконуватимуть солдати

Солдати з ЄС могли б залишатися у тилу, тим самим звільнивши для Києва ще більше українських захисників, які могли б битися на передовій.

Ще рік тому ніхто й уявити не міг, що слова про відправку солдатів з ЄС в Україну будуть реальними. 26 лютого 2024 року президент Франції відкрито почав піднімати й обговорювати цю тему, інформує ресурс Foreign Affairs.

Європейська армія в Україні дала б США зрозуміти, що ЄС і сам може впоратися із загрозою ззовні та без допомоги Вашингтону. Європейці могли б навчати українських захисників, захищати критичну інфраструктуру та навіть цілі міста від армії Путіна. В ЄС мають дати зрозуміти Путіну, що вони у будь-який момент можуть прийти на допомогу Києву, навіть відправивши свою армію.

Експерти заявляють, що європейські солдати без проблем могли б виконувати всі логістичні функції, а також ремонтувати й обслуговувати військову техніку. Вони також могли б як інструктори проводити військову підготовку українських солдатів.

На правому березі Дніпра європейська армія могла б узяти на себе функцію керування системами ППО. Могли б вони розміновувати або виконувати інші небойові завдання.

Можна європейців відправити патрулювати кордони, де немає армії Путіна або їхня кількість мінімальна: узбережжя Чорного моря, кордон із Молдовою та Білоруссю.

Такими діями можна було б вивільнити для фронту близько 20 тисяч українських захисників.

Також можуть європейські солдати захищати три порти України на Чорному морі. Будь-яка присутність європейського солдата гратиме на руку Україні. Сюди варто віднести і поняття бойового духу як у солдата, так і у пересічного українця. Вони б розуміли, що Європа поруч і не віддасть їх Путіну.

Експерти заявляють, що ризик ескалації конфлікту мінімальний. У РФ просто більше немає можливостей розширити масштаб своїх військових операцій в Україні. Не зможе РФ оголосити війну всім країнам ЄС.

Ба більше, європейська армія діє за межами НАТО, тому будь-які жертви не викличуть реакції на застосування 5-ї статті та не змусять США йти на допомогу та втягуватися у війну.

Аналітики вважають, що лідери ЄС не мають постійно озиратися на Вашингтон, а самі ухвалювати рішення, оскільки саме від них залежить безпека всієї європейської частини континенту.

Раніше республіканець Макконнелл під час брифінгу щодо України розкритикував і своїх, і демократів.

Нагадаємо, США допомагають ЗСУ на полі бою за використання проекту Maven, який дає змогу спрогнозувати подальші кроки ЗС РФ.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини