24 квітня 2024, 07:26

Проект Maven допомагає ЗСУ вести бої з армією Путіна: експерти озвучили деталі

В Україні перемогли нові американські технології, які отримали загальну назву Maven.

Проект Maven допомагає ЗСУ вести бої з армією Путіна: експерти озвучили деталі

Проєкт Maven має бути революційним в умовах сучасного ведення війни. Однак водночас війни 21-го століття відрізняються від тих, що велися ще на початку 20-го.

Ще 6 років тому компанія Google підписала контракт на суму у 9 млн доларів, щоб створити інструменти штучного інтелекту, які дають змогу у військових цілях виявляти потенційні цілі на полі бою за допомогою відеозаписів, отриманих від безпілотників, інформує ресурс The New York Times.

Зараз цей проєкт проходить активне випробування в Україні безпосередньо на полі бою.

Однак джерело повідомляє, що результат поки що неоднозначний. Використовуючи певний алгоритм дії, командири ЗСУ можуть прогнозувати, куди МО РФ кине свої війська для подальшого наступу. ШІ детально обробляє весь матеріал про переміщення ворожої армії, після чого прогнозує, де ворог може завдати удару.

Однак є й сумніви у тому, чи буде достатньо нового пакету допомоги з боку США та проекту Maven, щоб перемогти ворога.

Війна в Україні є справжнісіньким полігоном для випробування у реальних умовах бою не тільки проєкту Maven, а й інших технологій і зброї.

Війна також показала, що Пентагон просто зобов'язаний налаштувати свої військові супутники так само, як зараз працюють супутники Starlink Ілона Маска.

І якщо війна в Україні є випробувальним полігоном Пентагону у спробах впровадити нові технології на полі бою, то вона також є нагадуванням про межі можливостей цих самих нових технологій, які могли б переломити хід війни.

Головною складовою будь-якої війни все ж таки є зброя й артилерійські снаряди, кажуть військові експерти.

Ба більше, з кожним новим роком війни противник вміє адаптуватися до нової зброї, яку Захід передає Україні. Якщо у перші роки війни ЗС РФ практично не користувалися системами РЕБ, то зараз за допомогою їх глушать не тільки безпілотники, а й ракети HIMARS.

У Пентагоні вже зараз задумалися над питанням, а якою може бути Третя світова війна: звичайна старомодна танкова битва часів Другої світової війни або ж кібервійна.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини