3 квітня 2024, 10:37

Уже влітку Путін готує новий наступ: у ЗСУ розповіли, що допоможе зупинити армію РФ, – ЗМІ

Не виключено, що армія Путіна перейде у великий наступ як у серпні 2024 року, так і трохи раніше.

Уже влітку Путін готує новий наступ: у ЗСУ розповіли, що допоможе зупинити армію РФ, – ЗМІ

Один з українських офіцерів заявив, що на тлі відсутності військової допомоги з боку Заходу через брак боєприпасів і проблем із мобілізацією Кремль вирішив активізувати свої дії на полі бою в Україні.

Останніми місяцями ворог активізувався не тільки на полі бою, а й завдає ударів по критичній інфраструктурі України від Сум до Львова, інформує ресурс Politico.

Експерти кажуть, що це йде своєрідна артпідготовка перед великим наступом, і водночас поки невідомо, куди планує вдарити Кремль.

Офіцери ЗСУ кажуть, що Путін може віддати наказ про великий наступ набагато раніше, ніж у серпні. Українські захисники бояться обвалення лінії фронту. Не варто забувати і про ФАБ-1500, які противник скидає з літаків як на міста України, так і на позиції ЗСУ.

Якщо Путін кине на одну з ділянок фронту велику масу живої сили та своєї техніки, то протистояти їм буде складно. Ні в України, ні в Заходу немає технологій, які могли б компенсувати нестачу зброї та людей на полі битви.

За його словами, тільки завзятість і стійкість українців, а також помилки російських командирів можуть тепер змінити похмуру динаміку. Помилки, подібні до тієї, що була допущена у суботу, коли Росія почала одну з найбільших танкових атак на українські позиції від початку повномасштабного вторгнення, але колону розгромила 25-та українська бригада, яка знищила 12 танків і 8 бойових машин піхоти - третину сили колони.

Однак покладатися на одні лише помилки з боку ворожих командирів - це не стратегія. Не дарма свого часу Залужний казав, що подій в Україні - це війна одного шансу. Лише на перших етапах ЗС РФ не могли впоратися з ракетами типу Storm Shadow і SCALP, проте з кожною новою атакою все менше цих ракет досягає цілі. Росія не дає другого шансу, та зараз багато озброєння, яке було актуальним у 2022 році, вже можна викинути, заявляють експерти.

З одного боку, ворог намагається задавити ЗСУ кількістю, але й, з іншого боку, противник не такий дурний, як про це пишуть експерти.

Великий мінус від західної підтримки у тому, що багато зброї приходить уже тоді, коли вона не зовсім потрібна на полі бою. Наприклад, F-16 необхідні були Україні влітку 2023 року, коли ЗСУ перейшли у контрнаступ.

На цьому етапі війни й у сфері майбутнього нового наступу армії Путіна українським захисникам необхідна найтрадиційніша зброя - гаубиці та снаряди до них, а також дрони, багато дронів.

Також для стримування ворожої армії необхідно багато піхоти, якої у ЗСУ мало.

Раніше аналітики з ISW оцінили указ Зеленського про зниження призовного віку до 25 років.

Нагадаємо, з літа 2024 року контактна група "Рамштайн" буде переведена під крило НАТО.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини