3 квітня 2024, 07:00

Групу "Рамштайн" щодо України переводять під контроль НАТО через Трампа – Politico

Контактна група з оборони України, яку сьогодні очолює США, імовірно, до літа буде переведена під егіду НАТО.

Групу "Рамштайн" щодо України переводять під контроль НАТО через Трампа – Politico

Союзники Києва на найвищому рівні розглядають можливість переведення Контактної групи з оборони України (так звана група "Рамштайн") під контроль НАТО. Наразі її очолюють Сполучені Штати, які у зв'язку з внутрішньополітичною боротьбою почали втрачати лідерство у цьому питанні.

Про це пише газета Politico, посилаючись на інформовані джерела.

Роль групи "Рамштайн", до якої входять близько 50 країн-союзниць Києва, неможливо переоцінити: вона координує постачання озброєння Україні, завдяки чому країна має змогу протистояти російській агресії вже понад 2 роки.

Донедавна США виконували повною мірою роль лідера цієї групи. Однак наприкінці 2023 року, коли Америка вступила у передвиборчі перегони, ситуація різко змінилася. Люди республіканця Дональда Трампа у Конгресі повністю заблокували фінансування військової допомоги Києву. Є всі підстави вважати, що у разі його приходу до влади буде також заблокована і діяльність Контактної групи. Щоб уникнути подібного катастрофічного сценарію, було ухвалено рішення перевести її під егіду Альянсу.

Очікується, що питання переведення "Рамштайн" під контроль НАТО обговорюватимуть у найближчі два дні, 3 і 4 квітня, на зустрічі глав МЗС країн-членів. Остаточно процес планують завершити вже до липня, коли заплановано саміт лідерів Альянсу.

Завдяки цьому кроку, зі слів джерел, інші країни НАТО отримають можливість більше впливати на процес надання військової допомоги Києву у рамках групи. Це зміцнить "Рамштайн" і унеможливить переривання постачання озброєння українцям у разі, якщо проросійський Трамп здобуде перемогу на президентських виборах в Америці.

"Перенесення проєкту під егіду НАТО ніби ізолює його від президентства Трампа та навіть від США, які можуть відволіктися на Китай і не зможуть підтримувати його або не зможуть організувати власний план фінансування", - пояснив експосадовець Пентагону й Альянсу Джим Таунсенд.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини