22 січня 2024, 11:28

Схоже на "Азовсталь": Дикий пояснив, що насправді відбувається в Авдіївці

Доля Авдіївки насправді вирішується в Орлівці, через яку йде забезпечення Авдіївського гарнізону, повідомив військовий експерт Євген Дикий.

Схоже на "Азовсталь": Дикий пояснив, що насправді відбувається в Авдіївці

Ризик втрати Авдіївки сьогодні не вищий, ніж два місяці тому, але й не менший. Чи втратимо ми це місто, залежить від подій в Орлівці. Саме через цей населений пункт проходить траса, якою йде забезпечення Авдіївського гарнізону.

Про це розповів ветеран російсько-української війни, екскомандир роти батальйону "Айдар" Євген Дикий в інтерв'ю для YouTube-каналу "Сейчас".

Авдіївський гарнізон базується на коксохімічному заводі, а це дуже надійна фортифікація із залізобетонними перекриттями та безліччю підземних поверхів. За словами військового експерта, ця будівля дуже схожа на "Азовсталь". Вона може витримати навіть прямі прильоти КАБів.

Також Дикий зазначив, що Авдіївська промзона перетворилася на сіру зону, таку собі зону полювання. Наші з неї вийшли, але росіяни її так і не захопили. Коли окупанти туди заходять, українські бійці щоразу беруть їх із засідки.

Фактично Авдіївка працює як жахлива м'ясорубка. Тим, хто всередині м'ясорубки, звичайно, дуже важко. Але стратегічно нам ця м'ясорубка дуже вигідна. Співвідношення втрат там приблизно 1 до 10, тобто реально за кожного нашого загиблого захисника лягає 10 окупантів.

"Ця м'ясорубка працюватиме рівно доти, доки є можливість привозити до гарнізону снаряди та вивозити звідти поранених, тобто доки працює траса через Орлівку. Вона вже не перший місяць прострілюється росіянами, але до такого нам не звикати. Ми вміємо працювати і по трасах, які прострілюються, починаючи з часів Часового Яру", - сказав військовий аналітик.

Логістика здійснюється в екстремальному режимі: не колонами, а окремими машинами ночами, але ця логістика щоночі успішно працює. І поки тримається ця траса, можна тримати Авдіївку та перемелювати там величезну кількість росіян. Якщо ж ворогу вдасться прорватися саме на цю трасу, тоді буде інша історія - нам доведеться виходити з Авдіївки. "Але саме у напрямку траси за останній місяць у них (окупантів - ред.) просування не було", - додав Дикий.

Нагадаємо, Євген Дикий описав обстановку на фронті: "Я б порівняв із 1943 роком".

Раніше Євген Дикий розповів про проблему, з якою ЗСУ стикаються на полі бою: "Ми рік із цим воюємо".

Автор: Дарья Александрова

Останні новини