9 січня 2024, 11:03

Дикий розповів, яка небезпека виникає перед ЗСУ на полі бою

Військовий аналітик Євген Дикий заявив, що "Ланцети", які противник використовує на фронті, створюють дуже серйозну проблему для ЗСУ.

Дикий розповів, яка небезпека виникає перед ЗСУ на полі бою

Ветеран російсько-української війни, екскомандир роти батальйону "Айдар" Євген Дикий в інтерв'ю для YouTube-каналу "Фабрика новин" пояснив, чому "Ланцети" (дрони російського виробництва - ред.) завдають ЗСУ великого клопоту на полі бою.

"Це нас дійсно дошкуляє. У нас половина втрат техніки йде саме через ураження "Ланцетами"", - заявив військовослужбовець.

Потім захисник пояснив, як працюють ці дрони. Для них усе ж таки потрібен оператор, але він доводить "Ланцет" не прямо до цілі, як у FPV-дронах і більшості дронів-камікадзе. У режимі ручного керування він має довести БПЛА до того моменту, коли ціль буде видно. Потім, коли оператор уже визначив ціль, на жаль, дрон летить до неї сам, для цього вже не потрібне подальше керування.

Таким чином, десь метрів 700 безпілотник пролітає в автоматичному режимі. І це справді найбільша проблема (на фронті - ред.), тому що фактично обнуляє так звану окопну РЕБ (радіоелектронну боротьбу - ред.), зазначив Дикий.

РЕБ ближнього радіусу дії, яка зазвичай діє до 500 м, а найпростіша взагалі на 150 м, достатньо для стандартного FPV-дрона. Навіть якщо він втрачає керування на останніх 100 м, то все, він не долетів. Але у випадку з "Ланцетами" це не так. Якщо танк прикритий 500-метровою РЕБ, а його за 700 м визначили як ціль, то дрон долетить сам.

"Саме у цьому проблема "Ланцетів". Так вони у них уже рік. Ми рік із цим воюємо", - наголосив військовий.

Нагадаємо, Євген Дикий озвучив неочевидну проблему, яка нам заважає перемогти у війні з РФ.

Також Євген Дикий відповів на запитання про плани противника: "Іноді Путін робить ризикові кроки".

Раніше Євген Дикий повідомив, скільки українців потрібно мобілізувати у 2024 році заради збільшення шансів на перемогу.

Автор: Дарья Александрова

Останні новини