5 грудня 2023, 07:52

Стало відомо, навіщо Залужний різко змінив тактику контрнаступу: WP поділилася новими деталями

США наполягали на ударі по одній ключовій точці на Запорізькому напрямку, проте Київ вибрав три.

Стало відомо, навіщо Залужний різко змінив тактику контрнаступу: WP поділилася новими деталями

Напередодні у Мережі з'явилася стаття "В Україні війна зі змінними успіхами, а контрнаступ застопорився", у якій ідеться про плани Києва щодо літнього контрнаступу та про те, чому Залужний обрав саме такий варіант розвитку подій.

Велика стаття була опублікована на сторінках видання The Washington Post.

Вона ґрунтується на інтерв'ю більш ніж 30 високопосадовців зі США та України, а також понад 20 українських захисників, які перебувають на передовій.

7 червня 47-та бригада перейшла у контрнаступ у районі Работиного, щоб після звільнити Мелітополь і перерізати логістику армії Путіна. За добу українським захисникам вдалося пройти 14 км.

Однак далі все пішло не за планом Генштабу України. Причини - мінні поля, постійні обстріли з боку ЗС РФ, а також великі втрати як у військовій техніці, так і живій силі.


Уже на четвертий день контрнаступу стало зрозуміло, що в лоб противника не взяти, тим паче, що з'явилися перші втрати серед "Бредлі" та "Леопардів".

Щоб зберегти життя бійців і не допустити знищення решти військової техніки, Залужний зупинив початковий план.

Замість масштабного механізованого наступу з підтримкою артилерії, як радили американські колеги, Залужний вирішив атакувати позиції ворога невеликими групами по 10 осіб. Він прекрасно розумів, що таким чином контрнаступ сильно затягнеться у часі, проте збереже життя українським бійцям.

Початковий план передбачав вихід до Азовського моря протягом 2-3 місяців. Якщо у першу добу українським захисникам вдалося просунутися вглиб на 14 км, то за наступні 6 місяців лише на 19 км.

Відомо, що близько 70 % особового складу 47-ї бригади не мали бойового досвіду. За цей період Україні вдалося повернути під свій контроль 518 км2 території.

Джерело пише, що у Вашингтоні хотіли почати контрнаступ ще у квітні (щоб супротивник не встиг замінувати ще більше території), однак Київ заявив, що для цього немає всієї необхідної військової техніки й обладнання для розмінування території. Також у США хотіли, щоб Україна била в одну точку на Запорізькому напрямку, однак Київ обрав тактику наступу на трьох ключових точках.

Раніше західна преса вперше розповіла про те, як на початку 2023 року Київ і Вашингтон готували літній контрнаступ.

Нагадаємо, в Україні тривають роботи зі створення так званої довгої версії ракети "Нептун".

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини