30 листопада 2023, 07:00

"Шторм століття" залишив окупантів у Криму без бойових дельфінів: вольєри змило

З бухти Севастополя зникли вольєри, де російські окупанти утримували дресированих бойових дельфінів.

"Шторм століття" залишив окупантів у Криму без бойових дельфінів: вольєри змило

Найпотужніший шторм, який обрушився на Крим 27 листопада, схоже, знищив вольєри, в яких ЗС РФ тримали дресированих бойових дельфінів.

Увагу на це звернув OSINT-аналітик H I Sutton, проаналізувавши свіжі супутникові знімки півострова.

"Попередній аналіз збитків, завданих російській обороні, показує, що загони для дельфінів у гавані Севастополя зникли. Можливо, вони були затоплені або змиті водою", - повідомив експерт.

Він припустив, що під час шторму дельфіни могли втекти від російських окупантів. На жаль, тварини вирощені у неволі та, найімовірніше, не зможуть вижити самостійно.

Експерт не виключив, що росіяни могли перемістити вольєри у безпечніше місце перед початком шторму, проте ймовірність невелика. Жодних фактів, що вказують на це, немає.

"Бойових дельфінів РФ задіяла у Сирії у 2018 році. А з початком вторгнення в Україну 2022 року росіяни їх використовували для захисту Севастопольської гавані від українських спецпризначенців-водолазів. Нещодавно деяких тварин перекинули на Південну військово-морську базу на півночі від Севастополя", - розповів H I Sutton.

Зазначимо, що Москва почала використовувати дельфінів у військових цілях ще за часів Радянського Союзу. Тварин тоді тренували для виявлення підводних мін, а також використовували як камікадзе для підриву ворожих цілей на воді.

Відновили ці практики російські війська 2014 року після окупації українського Криму. Відомо, що 2016-го Міноборони РФ закупило 5 дельфінів для дресирування.

Раніше РФ подвоїла кількість бойових дельфінів для охорони Севастопольської бухти.

Тим часом розкрилися кричущі військові злочини Росії проти тварин: у морі вбито 1000 дельфінів.

Ми також писали, що шторм у тимчасово окупованому Криму зруйнував плани РФ.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини