29 листопада 2023, 10:31

"Події високого ступеня важливості", – Тамар пояснив, чому зарано говорити про завершення контрнаступу ЗСУ

Ще рано ставити остаточну крапку на українському контрнаступі, вважає ізраїльський військовий аналітик Григорій Тамар.

"Події високого ступеня важливості", – Тамар пояснив, чому зарано говорити про завершення контрнаступу ЗСУ

Офіцер Армії оборони Ізраїлю у відставці та військовий історик Григорій Тамар в інтерв'ю для YouTube-каналу Politeka Online навів два аргументи на користь того, що контрнаступ ЗСУ все ще триває, незважаючи на заяви деяких політиків і експертів.

По-перше, з аналізу тієї техніки, яка була використана українською армією у результаті активної фази літньо-осіннього наступу, можна зробити висновок, що не всю цю техніку було розтрачено. Залишився певний резерв, а якщо існує техніка у резерві, отже існують і підрозділи. Але наявність цих підрозділів, їхній кількісний склад і місце дислокації - це державна таємниця України.

"Наявність у вас резервів у певній кількості для мене очевидна. Питання у тому, скільки цих резервів і в який спосіб ви збираєтеся їх використовувати", - наголосив військовий експерт.

По-друге, не потрібно забувати про те, що на лівому березі Дніпра у районі Херсону спостерігається активізація ЗСУ. Відомості у ЗМІ з цього приводу досить розпливчасті, що дає змогу зробити висновок про напружені події, які динамічно розвиваються на цій ділянці фронту.

"Я б остерігся поки що робити поспішні висновки щодо обсягу й успішності дій ЗСУ на лівому березі Дніпра. Ті ваші офіцери, з якими я підтримую особисті стосунки, відмовляються якимось чином коментувати хоч що-небудь, що має відношення до Херсонського напрямку, - зазначив Тамар. - З цього я можу зробити висновок, що там відбуваються події високого ступеня важливості, про які поки що краще не говорити у відкритих джерелах".

Нагадаємо, боєць ЗСУ Євген Ієвлєв обурився категоричним оцінюванням нашого контрнаступу: "Давайте говорити відверто".

Раніше глава ОПУ Андрій Єрмак заявив, що український контрнаступ триває, підтвердивши появу плацдарму ЗСУ на лівобережжі Дніпра.

Ще трохи раніше російський терорист Ігор Стрєлков-Гіркін озвучив дві умови, за яких Україна може почати новий контрнаступ у 2024 році.

Автор: Дарья Александрова

Останні новини