20 листопада 2023, 09:10

Дати гарантії ніхто не може: експерт з Defence Express пояснив ситуацію щодо злетів МіГ-31К

ППО не може надійно визначити зліт МіГа, заявив експерт Defence Express Киричевський.

Дати гарантії ніхто не може: експерт з Defence Express пояснив ситуацію щодо злетів МіГ-31К

Інформацію про зліт МіГ-31К повідомляють Києву партнери по НАТО, оскільки в України немає системи ППО, здатної визначити момент зльоту літака, що несе на борту ракету "Кинджал".

Про це вчора, 19 листопада, заявив експерт Defence Express Іван Киричевський.

Саме тому на сьогоднішній день ніхто не може дати українцям гарантій безпеки вчасно зльоту такого типу літака. Якби хоч хтось якимось чином міг вирахувати ступінь загрози пуску ракет, то це давно б уже зробили.

Киричевський додав, що можна задаватися риторичними питаннями щодо подій 1940 року, коли у Британії диференціювали тривоги з нагоди одного чи кількох бомбардувальників у повітрі. Однак не варто забувати, що коли нацисти запускали ФАУ, то і тривогу ніхто не диференціював і вона була єдиною для всієї країни.

Країни НАТО мають на своєму озброєнні літаки типу AWACS, які здатні відстежити ціль на відстані до 800 км. Саме Альянс і передає дані про зліт МіГів з "Кинджалами" Україні.

Киричевський заявив, що ніхто не дасть гарантій того, що літак просто злетів і не завдаватиме ракетного удару. Може бути й таке, що він почекає у повітрі інші бомбардувальники, а потім проведе комбіновану атаку по Україні.

Тривога під час зльоту МіГів вмикається тільки тоді, коли вони спрямовані у бік України.

Таким чином експерт відповів на слова Зеленського про те, що при зльоті МіГів по всій Україні паралізується життя. Однак воно було паралізоване ще 24 лютого 2022 року, коли армія Путіна вторглася в Україну.

Раніше ми повідомляли, що на початку листопада безпілотники двічі атакували завод "КБ Машинобудування" у Коломні, де виробляють ракети "Іскандер" і "Кинджал".

Нагадаємо, на аеродромі у Бельбеку окупанти намалювали на асфальті одразу чотири МіГ-31К.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини