24 жовтня 2023, 09:56

Якщо росіяни і захоплять Авдіївку, це буде для них піррова перемога – іноЗМІ й експерти

Окупанти з РФ продовжують відчайдушно штурмувати Авдіївку, намагаючись узяти її у "кільце" та зазнаючи колосальних втрат.

Якщо росіяни і захоплять Авдіївку, це буде для них піррова перемога – іноЗМІ й експерти

Зарубіжні фахівці оцінили спроби російських військових атакувати Авдіївку Донецької області. Вони зійшлися на думках, що якщо ЗС РФ продовжать ту саму свою "перевірену" тактику, "м'ясні" штурми, то, можливо, їм вдасться зрештою окупувати цей населений пункт, але це буде для них пірровою перемогою через величезні втрати, які багаторазово перевищують такі у ЗСУ, передає "Голос Америки".

Видання наводить оцінювання фахівців військової розвідки Міністерства оборони Великої Британії, які стверджують, що спроби наступів російських військових на Авдіївку "призвели до збільшення втрат росіян на 90 %, зафіксованих українським Міноборони".

Своєю чергою, нідерландський інтернет-ресурс з аналізу розвідки за відкритими джерелами Oryx свідчить, що кожна 10-та втрата техніки ЗС РФ від моменту початку контрнаступу ЗСУ сталася за крайні 10 днів, що збіглося саме з боями за Авдіївку.

Крім того, видання Forbes пише, що тільки за останні 4 дні у спробах наступу, зокрема і штурмах Авдіївки, РФ втратила щонайменше 8 танків і ще близько 60 інших одиниць бронетехніки.

"Навіть за апокаліптичними стандартами 21-місячної війни Росії проти України це приголомшливий удар", - зазначають журналісти, акцентуючи увагу на тому, що втрати України за той самий період становлять 1/10 частину російських.

На думку аналітиків ISW, російська армія, зазнавши великих втрат на цьому напрямку, "ймовірно, знову призупиниться". Водночас командування ЗСУ нещодавно зазначило, що Кремль продовжує кидати на штурм Авдіївки додаткові сили та, судячи з усього, не залишить спроб штурму цього населеного пункту.

До речі, раніше журналісти "Голосу Америки" писали, що Путін і Шойгу сподівалися на "бліцкриг" в Авдіївці із замиканням українського гарнізону у "котел", але ця витівка наразі зазнала невдачі.

Раніше експерт пояснив, чому наступ російських вояків на Авдіївку є удачею для України.

Ми також писали, що російський канал розкрив деталі епічного розгрому окупантів ЗС РФ під Авдіївкою.

Додамо, боєць ЗСУ з позивним "Історик", відповідаючи на запитання, навіщо зараз наші воїни утримують Авдіївку та не виходять звідти, зазначив, що це хороший варіант активної оборони з перемелюванням живої сили противника.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини