9 червня 2023, 13:16

Не теракт, а криворука робота російської ППО: з'явилася нова версія, чий дрон ударив по Воронежу

З'явилася думка, що БПЛА впав на будинок у Воронежі, оскільки російські військові припустилися помилки під час його знешкодження.

Не теракт, а криворука робота російської ППО: з'явилася нова версія, чий дрон ударив по Воронежу

Триває з'ясування обставин, що призвели до падіння безпілотника на житловий багатоповерховий будинок у російському Воронежі. З'явилася нова версія, чий саме це був дрон, передає Діалог.UA з посиланням на російські мас-медіа.

Раніше ми писали, що БПЛА, який вдарив по Воронежу, був схожий на "Герань-2", які насправді являють собою іранські "Шахеди", тільки перефарбовані "під російські".

Утім, російський ТГ-канал Mash висунув іншу версію, згідно з якою, на багатоповерхівку у Воронежі начебто впав ударний безпілотник моделі UJ-22 Airborne, який виробляє українська фірма "Укрджет".

Своєю чергою, інший російський канал Shot, неодноразово викритий на поширенні кремлівської пропаганди, стверджує, що поруч із місцем падіння БПЛА місцеві жителі виявили металеві кульки, якими міг бути начинений український апарат.

Росіяни пишуть, що "український" дрон нібито летів атакувати аеродром (інші - що авіазавод), його почали збивати російські військові, й апарат влучив у житловий багатоквартирний будинок.

Недолік цієї версії полягає у тому, що якби справді мали на меті атакувати військовий об'єкт за допомогою бойового дрона UJ-22 Airborne, то вибух, імовірно, був би набагато сильнішим, а порівняно невеликі пошкодження будинку у Воронежі вказують на мінімальний БЧ, який ніс цей БПЛА.

Також є 2 версії, як саме ЗС РФ "зняли" дрон: перша свідчила, що напряму, друга - за допомогою засобів РЕБ.

Отже, ми бачимо поки що версії. Нормальних знімків, які доводять, що це був саме український дрон, надано досі не було.

Що стосується "криворукої" роботи російського ППО (або РЕБ, яка прикриває роботу ППО), то ця частина версії має сенс, оскільки у подібних діях ЗС РФ ми вже неодноразово переконувалися. 

Нагадаємо, сьогодні у Воронежі безпілотник влучив у житлову багатоповерхівку просто біля церкви, є постраждалі.

Також ми писали, що в анексованому Криму російська ППО знищила власний дрон Mohajer-6.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини