7 червня 2023, 22:04

"Зроблено криворуко та криволапо", – Цезар із Легіону "Свобода Росії" про підрив Каховської ГЕС

Боєць Легіону "Свобода Росії" під позивним "Цезар" вважає, що армія РФ перестаралася з підривом Каховської ГЕС.

"Зроблено криворуко та криволапо", – Цезар із Легіону "Свобода Росії" про підрив Каховської ГЕС

Каховська гідроелектростанція (ГЕС) була підірвана російською армією. І, можливо, росіяни планували НП меншого масштабу, але перестаралися. Таку думку висловив представник Легіону "Свобода Росії", доброволець під позивним "Цезар" в інтерв'ю Марку Фейгіну.

Він запевнив, що Україна не мала коштів для того, щоб зруйнувати греблю ГЕС у Новій Каховці. Ані HIMARS, ані "Точка-У", ані інше озброєння, яке є у ЗСУ, не здатне пробити цю споруду.

"Споруди такого рівня розраховані майже на ядерний удар. Жоден із засобів ураження, яким володіє Україна, зруйнувати цю дамбу не здатен у принципі. Щоб ви розуміли, "Точка-У" має багатоблочну частину з масою 458 кг. Для руйнування подібних споруд за часів Другої світової війни авіація союзників використовувала бомби масою в 5 тонн. І при цьому це було не пряме попадання, а дуже точне бомбометання поруч, щоб виходив гідродинамічний удар, тобто удар масою води з величезною силою. І тільки тоді дамба тріскалася та при повторенні ударів руйнувалася... Це підрив величезної кількості вибухівки", - розповів "Цезар".

Він вважає, що росіяни не планували катастрофу такого масштабу.

"Як завжди, на путінській Русі все було зроблено криворуко та криволапо. Розрахувати розмір пошкодження вони не змогли. Упевнений, що вони не хотіли повного руйнування дамби. Вони хотіли, скажімо так, скинути частину води. Але оскільки професіоналів там уже не дуже, то вийшло, як вийшло, - екологічна катастрофа з поки що невідомими наслідками. Дай Боже, щоб це ще ЗАЕС не зачепило... Бо інакше Чорнобиль буде дитячим ранком", - повідомив боєць Легіону.

З його слів, російські війська хотіли затопити частину прибережних територій, щоб запобігти можливому наступу ЗСУ на цьому напрямку.

"Це була спроба прикрити лівий берег повінню. Вона навряд чи позначиться на планах ЗСУ, тому що ніхто не працює за одним планом і всі ці ходи божевільних теж прораховуються. Нас це не зупинить. А ось реноме собі Путін укотре зіпсував дуже сильно", - констатував "Цезар".

Раніше Зеленський назвав причину підриву росіянами Каховської ГЕС.

Ми також писали, що історик назвав "актом відчаю Герасимова" підрив Каховської ГЕС.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини