23 лютого 2023, 07:50

Путін вигадав концепт, що "виправдовує" його агресію проти сусідніх із РФ країн, – аналітики з ISW

Концепція Путіна про "історичні кордони" може бути приводом для агресії проти будь-якої сусідньої з РФ держави, повідомили аналітики з Інституту вивчення війни.

Путін вигадав концепт, що "виправдовує" його агресію проти сусідніх із РФ країн, – аналітики з ISW

Напередодні президент РФ скасував указ про повагу до територіальної цілісності Молдови, що вкотре вказує на можливість Путіна почати війну й проти цієї країни.

Сьогодні, 23 лютого, аналітики з Інституту вивчення війни детально розібралися із ситуацією навколо Молдови та концепцією Путіна про "історичні кордони РФ".

Учора під час свого нетривалого виступу на стадіоні "Лужники" у Москві російський диктатор укотре повторив мантру про боротьбу РФ за свої "історичні кордони". Аналогічний наратив був озвучений Путіним і перед вторгненням в Україну 2022 року. Ба більше, у багатьох містах РФ напередодні виступу Путіна з посланням Федеральним зборам можна було побачити банери з текстом, що у "РФ немає кордонів".

Аналітики з ISW навіть не сумніваються, що концепція "історичних кордонів" може бути використана Путіним для виправдання будь-якої агресії проти сусідньої країни. Це стосується не тільки Молдови, а й інших країн, які межують із РФ і колись входили до складу СРСР.

Перед своєю промовою на стадіоні очільник Кремля скасував свій же указ від травня 2012 року, в якому Росія божиться та клянеться дотримуватися Статуту ООН щодо територіальної цілісності Молдови.

Експерти одразу ж підкреслили, що скасування цього указу ще не означає початок війни проти Молдови. На сьогоднішній день зробити армії Путіна це буде дуже складно. Однак цей факт вказує на ескалацію зусиль Путіна з підриву Молдови.

Раніше ми повідомляли, що новий прем'єр-міністр Молдови озвучив один із планів Путіна щодо захоплення аеропорту у Кишиневі, щоб почати туди перекидання своїх військ.

Нагадаємо, військовий експерт Федоров сильно сумнівається у тому, що Путіну під силу на сьогодні почати війну проти Молдови.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини