14 лютого 2023, 10:11

Наступ ЗС РФ і контрнаступ ЗСУ: у США озвучили час початку переломного моменту у війні

Настає критичний момент для зміни траєкторії війни між агресором Росією, яка напала віроломно на Україну, пише The Washington Post.

Наступ ЗС РФ і контрнаступ ЗСУ: у США озвучили час початку переломного моменту у війні

У Вашингтоні впевнені, що армія Путіна почне новий наступ в Україні саме навесні. При цьому ЗСУ перейдуть у контрнаступ.

Напередодні журналісти американського видання The Washington Post опублікували статтю напередодні року з початку вторгнення армії РФ в Україну.

Вони пишуть, що останні кілька місяців війна на Донбасі перетворилася на "повільну м'ясорубку", коли жодна зі сторін не досягла істотних успіхів.

А ось траєкторія війни має змінитися вже навесні, коли армія РФ перейде у новий наступ, а ЗСУ почнуть контрнаступ.

У цьому впевнені заступник радника з Нацбезпеки США Джон Файнер, заступник держсекретаря Венді Шерман і заступник голови Пентагону Колін Каль. Уся ця трійця відвідувала Україну у січні, за тиждень до візиту директора ЦРУ Вільяма Бернса.

Вони всі спілкувалися із Зеленським і розповіли про плани Путіна щодо нового наступу, саме тому у Білому домі так активно працюють над черговим пакетом військової допомоги для України на суму у 10 млрд доларів. Також уже наступного тижня Вашингтон анонсує ще одну невелику військову допомогу Києву та нові санкції проти Кремля.

Своїми діями Захід намагається дати зрозуміти Путіну, що навіть після року війни вони готові й надалі підтримувати Україну, а також запроваджувати нові санкції проти РФ.

В адміністрації Байдена дали зрозуміти, що готові допомагати Україні стільки, скільки це буде необхідно для перемоги над РФ.

Водночас на Заході вважають, що Україна витрачає занадто багато ресурсу (живої сили та боєприпасів), обороняючи Бахмут.

Низка американських аналітиків упевнена, що неможливо одночасно і захищати Бахмут, і починати контрнаступ на позиції ворога.

У США закликають Україну не йти на поводу у Путіна та не посилати свої війська на всі напрямки, куди МО РФ кидає свою армію. Таке розпорошення сил гратиме тільки на руку Кремлю.

Захід закликає Київ серйозно підійти до вибору дати та місця початку весняного контрнаступу з урахуванням навчання українських захисників за кордоном і прибуттям в Україну нової військової допомоги, включно з танками.

У США закликають Київ не триматися за Бахмут, який не відіграє великої ролі у цій війні. Також американська розвідка не впевнена, що Києву під силу звільнити у 2023 році Крим.

При цьому під час весняного контрнаступу ЗСУ необхідно відвоювати якомога більше своєї території, перш ніж сідати за стіл переговорів із Путіним.

Раніше у британській розвідці висловили сильні сумніви, що російській армії під силу вирішити найвищі завдання в Україні.

Нагадаємо, російська армія все ще стикається з тими ж проблемами, що й на самому початку війни.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини