13 січня 2023, 07:53

Заміна Суровікіна на Герасимова – це не зміна стратегії: на Заході озвучили причини перестановки

Не виключено, що Путін призначив Герасимова на зміну Суровікіну, щоб збалансувати напруженість між Міноборони РФ і "вагнерівцями".

Заміна Суровікіна на Герасимова – це не зміна стратегії: на Заході озвучили причини перестановки

Західні експерти вирішили прокоментувати ту чехарду, яка постійно відбувається у Міноборони РФ. Очевидно, що така непослідовність свідчить про невдоволення Кремля ходом війни.

Суровікіна понизили на посаді всього за три місяці після його призначення на посаду командувача російськими військами в Україні, інформує The Guardian.

У 2016 році Суровікін отримав прізвисько генерал Армагеддон, коли віддав наказ російській армії зломити захисників Алеппо з повітря. Того ж року його план увінчався успіхом.

Однак подібна тактика не принесла йому успіху в Україні. Не виключено, що у РФ просто вже немає у необхідній наявності керованих крилатих ракет.

Перестановки у Міноборони РФ не позначаться на ситуації в Україні. Герасимов і до цього моменту обіймав посаду, вищу за Суровікіна, та був у курсі всіх військових операцій. Просто тепер він буде тісніше пов'язаний із війною в Україні.

Наприкінці квітня 2022 року Герасимов виїхав на передову, щоб особисто спостерігати за проривом з Ізюму через невдоволення Кремля діями командирів на місцях. Українські ЗМІ тоді писали, що розвідка його виявила та завдала удару по штабу.

У будь-якому разі саме російський президент достатньою мірою курує військову стратегію та бере участь, за даними західної розвідки, в ухваленні рішень на рівні бригад і навіть батальйонів. Але і це дуже допомагає Україні. Експерти кажуть, що "великий план" Путіна часто непрозорий або незрозумілий.

Експерт з аналітичного центру Королівського інституту об'єднаних озброєнь Ед Арнольд заявив, що на самому початку війни більшості російських солдатів навіть не пояснили, у чому полягає справжня "місія спецоперації".

Найімовірнішим сценарієм є те, що останні кадрові перестановки мають політичний характер і відбуваються якраз у той момент, коли ПВК "Вагнер", схоже, нарешті зміцнюється у Соледарі. Пригожин неодноразово акцентував увагу на тому, що бої за Соледар ведуть тільки його найманці та більше ніхто.

Пригожин і Суровікін - союзники, які, на думку багатьох, сподіваються узурпувати кремлівський військовий істеблішмент Герасимова та його безпосереднього начальника - міністра оборони Сергія Шойгу.

Експерт Лоуренс Фрідман упевнений, що перестановка у Міноборони РФ - це "крок старої гвардії" проти союзництва Пригожин - Суровікін. Це передбачає, що Путін намагається збалансувати напруженість між "вагнерівцями" та російською армією, а не розробляти нову військову стратегію.

Раніше в Офісі президента України прокоментували призначення Герасимова на посаду командувача ЗС РФ в Україні.

Нагадаємо, на самому початку січня терорист Гіркін зажадав від російського уряду віддати під суд Герасимова, через якого російська армія зазнала поразки в Україні у перші місяці війни.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини