15 грудня 2022, 13:41

У Мережу злили пошту співробітників "России-24" на 750 гігабайт щодо війни в Україні – вибухнув скандал

Витік електронної пошти ВДТРК показав, як ФСБ і Міноборони РФ керують висвітленням війни в Україні, постійно фабрикуючи фейки.

У Мережу злили пошту співробітників "России-24" на 750 гігабайт щодо війни в Україні – вибухнув скандал

Російські державні ЗМІ дотримувалися вказівок ФСБ і Міноборони щодо того, як висвітлювати події, що викликали міжнародний резонанс під час війни в Україні. Про це повідомляє The New York Times за підсумками аналізу зламаного архіву електронної пошти державної телерадіокомпанії ВГТРК.

Так, у день російського вторгнення державні ЗМІ РФ, яких силовики у листі називають "колегами", отримали від ФСБ повідомлення про те, що українські солдати кидають свої позиції, пише NYT. Це був фейк, за допомогою якого російська влада намагалася створити картинку тріумфальної ходи російської армії, проводячи інформаційну кампанію.

В іншому листі з архіву ФСБ повідомила про ймовірну атаку ЗСУ на цивільне вантажне судно. У березні ФСБ розіслала досьє на двох загиблих українських офіцерів, приписавши їм вбивства мирних жителів і терористичну діяльність. При цьому ФСБ попросила співробітників ЗМІ не посилатися на службу під час висвітлення новини, що і було зроблено, зазначає газета.

Зі свого боку, Міноборони РФ надіслало державним російським ЗМІ відео, на якому "українська біженка" розповіла, що Драмтеатр у Маріуполі у березні підірвали українські націоналісти, а не російські військові.

"Будь ласка, використовуйте в історіях", - йшлося у листі російських військових до кремлівських каналів із позначкою "Важливо!", пише NYT.

Видання проаналізувало 750 гігабайт злитого листування співробітників "России-24" з січня по березень 2022 року, верифікувавши справжність файлів.

У квітні цього року у "Твіттері" хакерів Anonymous з'явилася інформація про те, що пов'язане з ними угруповання хакерів NB65 зламало та виклало у відкритий доступ понад 900 тисяч листів співробітників ВГТРК.

Раніше російське видання "Медіазона" повідомляло у березні з посиланням на джерело, що відео з українською біженкою, яка розповідає про "звірства" "Азова" у Маріуполі, розповсюдив центр громадських зв'язків ФСБ з обов'язковою умовою, що джерело не буде згадано у публікації. На відео дівчина, зокрема, говорила про те, що "азовці" "розбомбили Драмтеатр зсередини".

Нагадаємо, путінський пропагандист Соловйов потрапив у скандал, розповівши про фронтові "подвиги" Гіркіна.

Також ми повідомляли, що роспропаганда придумала, як уникнути Гааги: "Війна закінчиться за два дні".

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини