30 листопада 2022, 08:43

Чи отримає Україна системи Patriot: у Пентагоні дали свою відповідь, вказавши на низку нюансів

США поки що не планують передавати Україні системи ППО Patriot, хоча для Вашингтона захист неба над Україною є пріоритетним питанням.

Чи отримає Україна системи Patriot: у Пентагоні дали свою відповідь, вказавши на низку нюансів

На початку поточного тижня знову гостро постало питання про передачу Україні систем Patriot. Київ і Варшава виступають за передачу цього комплексу, проте Вашингтон поки що проти.

Учора, 29 листопада, під час брифінгу представник Міноборони США Пет Райдер заявив, що у найближчому майбутньому Пентагон не планує передавати Києву Patriot, інформує "Голос Америки".

При цьому він же заявив, що для Вашингтона захист неба над Україною є пріоритетним питанням.

Райдер не дав точної відповіді на запитання, а що буде, якщо системи ППО передадуть країни НАТО. З його відповіді можна зрозуміти, що таке рішення може бути ухвалено, але тільки у разі повної згоди інших членів Альянсу. При цьому США будуть і далі співпрацювати з міжнародними партнерами щодо надання Україні додаткової військової допомоги.

У Пентагоні заявили, що таке озброєння, як система Patriot, танки М1 або ж новітні винищувачі, вимагають серйозного проходження навчання, а також належного обслуговування.

Уся перерахована вище зброя не працює за системою "підключи, і вона працює".

Навіть незважаючи на цей факт, для Вашингтона є пріоритетом закрити повітряне небо України від російських ракет.

На початку поточного тижня прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький закликав США дати добро на перекидання систем Patriot до українського кордону. З його слів, система захищала б не тільки небо Польщі, а й західної частини України.

У Вашингтоні дали зрозуміти, що Берлін може вирішити це питання без додаткових консультацій із членами НАТО. У Німеччині поки що не відреагували на пропозицію Польщі, проте готові обговорити з членами Альянсу можливість передачі Patriot Україні.

Раніше у США розглядали можливість визнання ПВК "Вагнер" терористичною організацією.

Нагадаємо, на думку Жданова, польські багатоцільові винищувачі "МіГ-29" допомогли б ЗСУ за півроку звільнити весь Крим.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини