20 жовтня 2022, 08:13

Втеча з Херсону та підрив Каховської ГЕС: в ISW дали відповіді на плани окупантів

У Кремлі вже розпочинають інформаційну підготовку до здачі правого берега Херсонщини.

Втеча з Херсону та підрив Каховської ГЕС: в ISW дали відповіді на плани окупантів

Напередодні аналітики з Інституту вивчення війни приділили увагу останнім подіям окупаційної влади на правому березі Херсонщини. Командувач ЗС РФ в Україні генерал Сергій Суровікін у прямому ефірі заявив, що він ухвалив "непросте рішення".

Вчора, 19 жовтня, Суровікін в інтерв'ю пропагандистським ЗМІ заявив, що ЗСУ планують завдати ударів по Херсону та його околицях, саме тому потрібна евакуація людей, інформує ISW.

Того ж дня колаборант Володимир Сальдо оголосив про початок евакуації мешканців правого берега Херсонщини. За його словами, ЗСУ планують "масштабний" наступ. Своїми заявами окупанти готують ґрунт для ЗМІ та громадян РФ, що їм доведеться залишити весь правий берег.

Водночас пропагандисти вже почали робити вкидання щодо підриву Каховської ГЕС з боку ЗСУ. Дамбу збираються підірвати окупанти, щоб зупинити контрнаступ ЗСУ та дати можливість ворогові всіма силами відійти на лівий берег.

Експерти не виключають, що Кремль може завдати удару по греблі під чужим прапором. Таким чином вони зможуть виправдати чергову панічну втечу від ЗСУ.

Під виглядом наступу ЗСУ колаборанти намагаються змусити місцеве населення виїхати із Херсонщини. Не виключено, що на всіх їх чекає фільтрація та депортація у віддалені куточки РФ, як це було з жителями Маріуполя.

Аналітики наголошують, що сама РФ від депортації не отримає економічної вигоди, проте зможе завдати шкоди українській економіці, коли її потрібно буде відновлювати після війни та потрібні будуть робочі руки. Також Кремль зможе завдати удару з метою викоріння української національності та культури. Не виключено, що чоловіче населення Херсонщини буде призване до лав ЗС РФ примусово.

Раніше ми повідомляли, що на Південнобузькому напрямку 19 жовтня українська авіація завдала ударів по живій силі супротивника у районі Любомирівки.

Нагадаємо, військовий експерт Роман Світан дав відповідь на питання про можливий підрив греблі Каховської ГЕС.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини