28 вересня 2022, 08:22

Таких систем немає навіть у Німеччині: у Берліні анонсували постачання Україні новітніх систем ППО

У жовтні 2022 року Україна отримає від Німеччини першу нову систему IRIS-T, а до кінця року ще одну.

Таких систем немає навіть у Німеччині: у Берліні анонсували постачання Україні новітніх систем ППО

Вчора, 27 вересня, посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен анонсувала постачання Україні новітніх систем ППО IRIS-T, яких поки що немає навіть на озброєнні у Бундесверу.

Загалом Україна має отримати чотири такі установки: дві у 2022 році та ще дві на початку 2023 року, інформує "Європейська правда".

Посол зізналася, що ФРН на озброєнні поки що не має такої установки, проте Україна отримає відразу чотири одиниці: першу вже у жовтні, а другу до кінця 2022 року.

Фельдгузен наголосила, що затримки з постачанням IRIS-T пов'язані не лише з політичним рішенням, а й зі специфікою виготовлення такої зброї.

Дві установки вже знаходяться у виробництві, а ще дві мають закінчити на початку 2023 року.

Німеччина поки що не замовляє собі такі системи, оскільки перебуває у НАТО, де система ППО закриває все небо над країнами Альянсу.

Система IRIS-T складається з машини керування, радара та трьох пускових установок (у кожній по 8 ракет). Дальність дії ракет до 40 км, а висота – до 20 км. За допомогою такої системи ЗРК можна збивати авіацію, безпілотники, крилаті ракети, РСЗВ й ін.

Раніше Ігнат анонсував постачання в Україну відразу двох батарей NASAMS, які можуть налічувати до 16 установок.

Нагадаємо, журналісти з УНІАН детально обговорили систему IRIS-T, розповівши про її плюси та мінуси перед іншими системами ППО.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини