22 серпня 2022, 14:19

Неїжпапа розповів про бій фрегата РФ "Адмірал Макаров" з українським катером: "Можна фільм зняти"

Про героїчне протистояння у Чорному морі ВМС України та Чорноморського флоту РФ розповів віцеадмірал Олексій Неїжпапа.

Неїжпапа розповів про бій фрегата РФ "Адмірал Макаров" з українським катером: "Можна фільм зняти"

Командувач Військово-Морськими силами ЗСУ розповів про незвичайний епізод, коли українські захисники на невеликому катері змусили ворога тікати на фрегаті, який був озброєний до зубів.

Про морський бій у стилі американських екшенів, про який сміливо можна знімати фільм, з'явилася інформація на сторінці прес-служби ВМС у Facebook.

Як зазначив Неїжпапа, перемогти російський корабель, який за водотоннажністю переважав над українським катером у 15 разів, допомогла "військова злість до противника".

"Фрегат 11356Р "Макаров" полює за водолазним катером ВМС України та вступає у бій з ним... (корабель РФ) починає по ньому працювати артилерією і не влучає, цей катер ухиляється", – згадав віце-адмірал, але не уточнив, коли стався інцидент.

Ймовірно, йдеться про події 6 травня, коли ЗСУ біля острова Зміїний вдалося вразити російський фрегат "Адмірал Макаров".

Озброєний ракетами, торпедами та 100-мм гарматою корабель РФ програв бій катеру "Почаїв" типу "Краб", у якого з озброєння був лише старенький ДШК (великокаліберний кулемет).

Український катер заманив ворожий фрегат у пастку, відійшовши до зони прикриття артилерії морської піхоти ЗСУ.

"Артилерія починає вражати цей фрегат, і він під 30 вузлів біжить до Севастополя. Бій закінчено", - поділився подробицями командувач ВМС.

Раніше Неїжпапа розповів, що у перші місяці війни ВМС України активно використовували проти ворога "Байратари" та протикорабельні міни.

Як повідомлялося, в акваторії Чорного моря помічено новітній фрегат РФ "Адмірал Макаров".

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Марина Журавлева

Останні новини