8 липня 2022, 14:04

Генерал США Бридлав, який очолював НАТО, визнав право України знищити Кримський міст "Гарпунами"

Україна має повне право завдати ракетного удару по Кримському мосту, вважає колишній Головком НАТО Філіп Брідлав.

Генерал США Бридлав, який очолював НАТО, визнав право України знищити Кримський міст "Гарпунами"

Для України Кримський міст, який сполучає РФ з анексованим півостровом, є "законною ціллю" для завдання удару.

Таку думку висловив колишній Головнокомандувач військ НАТО в Європі генерал США Філіп Брідлав в інтерв'ю британській газеті The Times.

Влада РФ останнім часом демонструє нервозність щодо мосту, що з'єднує Крим із територією РФ. Російські військові проводять там навчання з задимлення. Крім того, поруч із об'єктом помічена баржа з кутовими відбивачами, яка, ймовірно, покликана посилити його протиракетну оборону.

"Я анітрохи не здивований, що росіяни турбуються з приводу Керченського мосту... Вони мають підстави для занепокоєння", - заявив Бридлав.

Він нагадав, що після повномасштабного російського вторгнення Україна отримала від західних союзників ракети "Гарпун" (Harpoon), які цілком можуть дістати до мосту.

Бридлав також зазначив, що для Росії Кримський міст є вкрай важливим для забезбечення анексованого півострова. На його будівництво Москва витратила $3,5 млрд.

Колишній Головком НАТО висловив упевненість, що Кримський міст може бути зруйнований або виведений з ладу на довгий час "при правильному виборі цілі".

"Я здобув освіту інженера та розуміюся на будівництві мостів. Усі мости мають свої слабкі місця", - підкреслив генерал США.

Він нагадав, що ескалацію влаштувала саме Росія і тепер Україна має повне та законне право себе захищати всіма доступними способами, у тому числі й ударами по Кримському мосту.

Останній, до речі, РФ активно використовує для постачання свого окупаційного угруповання, яке орудує на Південному фронті й окупує частини Херсонської та Запорізької областей.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що розвідка передає "привіт" Пєскову: Україна одержала документацію Кримського мосту.

Ми також писали, що генерал ЗСУ заявив про план підриву Керченського мосту: "Це ціль номер один. У них розпочнеться паніка".

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини