25 червня 2022, 21:39

Розвідка пояснила, як ситуація на Донбасі пов'язана із загрозою нового вторгнення з Білорусі

Росії потрібно близько місяця, щоб підготувати ударне угруповання для нового нападу на Україну з території Білорусі.

Розвідка пояснила, як ситуація на Донбасі пов'язана із загрозою нового вторгнення з Білорусі

Загроза повторного вторгнення Росії в Україну з території Білорусі багато у чому залежить від того, наскільки успішними будуть дії ворожих сил на Сході та Півдні. Особливо йдеться про Донбас, де ворог ставить собі за мету захоплення всієї території Донецької та Луганської областей.

Про це повідомив представник ГУР Міноборони України Вадим Скибіцький у розмові з "РБК-Україною".

За його словами, Росії потрібно приблизно 3-4 тижні, щоб сформувати ударне угруповання для нового вторгнення в Україну з Білорусі.

У ГУР також повідомили, що ЗС Білорусі не зможуть самотужки наступати на Україну, але Москва тримає у резерві третину своїх батальйонних тактичних груп, які можуть бути задіяні для вторгнення з білоруської території. Наразі окремі підрозділи російського спецназу спільно з підрозділами білоруського спецназу проводять навчальні маневри, під час яких відпрацьовують сценарій бойових дій в Україні.

Раніше у розвідці заявили, що масовані ракетні удари по українських областях з території Білорусі є великою провокацією Росії. У ГУР також розповіли, що Кремль планує підрив житлових будинків у Мозирі, щоби втягнути Білорусь у війну з Україною.

Нагадаємо, начальник ГУР Кирило Буданов повідомив, що сьогодні загрози з боку Білорусі немає, військово-політичне керівництво України тримає ситуацію під контролем.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини