17 червня 2022, 07:27

Словенія відправила Україні 35 БМП: ЗМІ вдалося дізнатися, про які бронемашини йдеться

Словенія відправила ЗСУ 35 БМП "М-80А" югославського виготовлення для боротьби України проти РФ.

Словенія відправила Україні 35 БМП: ЗМІ вдалося дізнатися, про які бронемашини йдеться

Учора, 16 червня, голова Міноборони Словенії Мар'ян Шарець відразу після засідання членів НАТО анонсував постачання в Україну БМП югославського виробництва "М-80А".

Усього Києву буде поставлено 35 бойових машин, щоб ЗСУ змогли якнайшвидше звільнити всю свою територію від російських військ, інформує RTV.

Сам міністр не озвучив назву БМП, проте джерело не сумнівається, що це саме "М-80А", яка є повним аналогом радянської БМП-1 з установкою ПТУР і 20-мм гарматою. У резерві у словенців було майже 40 таких БМП.

Під час засідання НАТО Шарець наголосив, що його країна й надалі надаватиме всю необхідну допомогу Україні у її боротьбі проти окупантів. Міністр нагадав, що Словенія вже не раз надсилала до Києва гуманітарну допомогу, а також робила низку інших пожертвувань.

З лютого 2022 року Любляна вже передала Києву каски, бронежилети та автомати Калашникова. Військова допомога буде продовжена, але міністр не уточнив, про що ще йдеться, крім БМП.

У майбутньому допомогу буде продовжено, але у вигляді допомоги у розмінуванні території та інструктажу українських захисників, як це робити самим.

Поки що БМП зі Словенії ще не прибули, передані Литвою БТР "М113" вже на полі бою. Інформацію озвучив голова Міноборони Литви Арвідас Анашаускас.

З моменту вторгнення російської армії в Україні загальні обсяги допомоги з боку Литви для Києва становили 115 млн євро.

Раніше ми повідомляли, що у Мережі з'явилися пояснення окупантів, які розповіли, які снаряди були на заводі "Стандарт" в окупованому Хрустальному.

Нагадаємо, 16 червня на Донеччині сили ТРО знищили ворожий ударний вертоліт "Мі-35М". Однак він був у небі не один.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини