1 червня 2022, 08:18

США підготували 11-й пакет військової допомоги Україні, включаючи РСЗВ: озвучено, що він міститиме

До 11-го пакету військової допомоги США для України входять РСЗВ HIMARS, вертольоти "Мі-17" і ракети Javelin і Stinger.

США підготували 11-й пакет військової допомоги Україні, включаючи РСЗВ: озвучено, що він міститиме

Сьогодні, 1 червня, Вашингтон має офіційно представити вже 11-й пакет військової допомоги для України. Сам пакет оцінюється у 700 млн доларів.

Новий пакет військової допомоги має допомогти ВСУ точніше вражати супротивника на полі бою, інформує "Український Діалог" із посиланням на The New York Times.

У Білому домі також заявили, що у пакет входять протитанкові системи Javelin, зенітні ракети Stinger, радари, безпілотники, автомобілі, боєприпаси та вертольоти "Мі-17", що вже полюбилися всіма.

У США наголосили, що новий пакет допомоги підтримає саму Україну, її демократію та допоможе ЗСУ вибити зі своєї території ворожі війська.

Президент США заявив, що переговорний процес між Києвом і Москвою зайшов у глухий кут не через позицію України, а через імперські амбіції Путіна, який і далі хоче воювати.

Байден наголосив, що Вашингтон і надалі допомагатиме Україні та її народу. Глава Білого дому впевнений, що Путін перебувати у сум'ятті, оскільки не очікував такої солідарності та згуртованості з боку ЄС і США.

Серед військової техніки варто виділити РСЗВ HIMARS. Дальність польоту снаряда становить 80 км. Журналісти підкреслили, що це набагато менше, ніж хотіли в Україні, але й більше, ніж та зброя, яка зараз перебуває на озброєнні ЗСУ. Відомі гаубиці "М777" б'ють на відстань до 25 км.

У Вашингтоні зізналися, що щодо РСЗВ довго спілкувалися з українською стороною. Головна стурбованість США - ЗСУ можуть завдати ударів по території РФ. Українським військовослужбовцям знадобиться від одного до двох тижнів, щоби навчитися користуватися новим комплексом.

Також, окрім зброї, Сенат пообіцяв Україні мільярдну фінансову допомогу. А ще Байден пообіцяв, що разом із союзниками й надалі працюватиме над ще жорсткішими санкціями, поки РФ не виведе своїх військ з України.

Раніше республіканець Грем звернувся до Байдена з вимогою надати Україні РСЗВ. За його словами, Київ просить не американських солдатів на допомогу, а лише військову техніку.

Нагадаємо, американські ЗМІ були впевнені, що Вашингтон надасть Україні РСЗВ M31 GMLRS. Дальність польоту снаряда становить від 70 до 500 км.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини