19 травня 2022, 11:05

За провал під Харковом і потоплення "Москви": Кремль розпочав "зачистку" російських генералів – ЗМІ

Кремль розпочав чистку серед генералів після провалу вторгнення російської армії на територію України, повідомляє розвідка Великої Британії.

За провал під Харковом і потоплення "Москви": Кремль розпочав "зачистку" російських генералів – ЗМІ

Провал військового вторгнення російської армії на територію України спровокував чищення у найвищому командному складі ЗС РФ. Протягом останнього часу у складі російського командування звільнено або усунуто від виконання обов'язків цілий ряд командирів, які погано спрацювали на перших етапах вторгнення.

Про це повідомляють інформаційні агентства з посиланням на аналітичну доповідь розвідки Великобританії, опубліковану на сторінці відомства у соціальній мережі Twitter.

Британській розвідці вдалося з'ясувати, що генерал-лейтенанта Сергія Киселя було усунуто через провал операції з захоплення Харкова. Віце-адмірала Ігоря Осипова відсторонено після потоплення в акваторії Чорного моря ракетного крейсера "Москва".

Глава російського Генштабу Валерій Герасимов поки що залишається на посаді, однак чи зберігається довіра до нього з боку Путіна, залишається невідомим.

Раніше журналісти звернули увагу на відсутність Герасимова на параді 9 травня у Москві, що дозволило зробити припущення про його опалення на тлі розгрому низки російських підрозділів на території України.

"Культура замовчування та пошуку цапів-відбувайлів, ймовірно, поширена у російській військовій системі та системі безпеки", - підсумовує відомство.

Аналітики британської розвідки зазначають, що велика кількість російських військових чиновників, причетних до початку війни, ймовірно, активно змінюють модель поведінки, щоб уникнути особистої відповідальності за провали у війні. Це, ймовірно, створить додаткове навантаження на модель управління у ЗС РФ, тому що офіцери все частіше прагнутимуть покласти ухвалення ключових рішень на начальство.

"У цих умовах Росії важко повернути собі ініціативу", - зазначено у повідомленні.

Про усунення Киселя раніше повідомляли українські ЗМІ, про звільнення Осипова писало українське Міноборони. У Росії ці дані офіційно не коментували.

Нагадаємо, ще 1 травня повідомлялося, що Валерія Герасимова було поранено під Ізюмом, а його охоронець загинув. Того ж дня повідомлялося, що начальник Генштабу ЗС РФ втік з-під Ізюма.

2 травня ексзаступник голови СБУ Віктор Ягун заявив, що Валерій Герасимов не довіряє своїм заступникам і взагалі нікому.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!! Автор: Марк Ворошилов

Останні новини