17 травня 2022, 08:13

З території "Азовсталі" виїхало 10 автобусів із українськими захисниками: у Мережі з'явилися кадри

Міноборони України поінформувало, що 16 травня 10 автобусів із українськими військовослужбовцями виїхали з території "Азовсталі".

З території "Азовсталі" виїхало 10 автобусів із українськими захисниками: у Мережі з'явилися кадри

Напередодні з території "Азовсталі" вдалося евакуювати частину українських захисників Маріуполя. Західні ЗМІ пишуть, що йдеться про 10 автобусів, у яких перевезли тяжко поранених й інших бійців ЗСУ.

Учора, 16 травня, пізно ввечері заступник міністра оборони України Ганна Маляр підтвердила інформацію російських ЗМІ про те, що з території Азовсталі виїхали перші автобуси з українськими захисниками, інформує Діалог.UA, посилаючись на Міноборони України.

Відомо, що 53 тяжко поранені були направлені до лікарні Новоазовська, який зараз перебуває під ворожою окупацією. Ще 211 бійців ЗСУ доставлено до Оленівки, де на них чекає обмін на російських військовополонених.

Водночас журналісти Reuters змогли побувати на місці подій і викласти до Мережі кілька кадрів з евакуації. Джерело написало, що всього було 10 автобусів, проте їм не вдалося з'ясувати, скільки всього людей було у них.

П'ять автобусів прибули до Новоазовська, де тяжко поранених виносили на ношах.

Ще вдень, 16 травня, у росЗМІ з'явилася новина про те, що Міноборони РФ дало добро на евакуацію з території "Азовсталі" поранених бійців ЗСУ, але на окуповану територію.

Увечері командир "Азова" Прокопенко заявив у відеозверненні, що вирішив зберегти життя своїм бійцям.

У той же день президент України заявив, що завдяки переговорному процесу за участю військових, ООН і Червоного Хреста з території заводу вдалося розпочати евакуацію українських захисників.

Зеленський наголосив, що "українські герої потрібні своїй країні живими". Також він додав, що і далі ведеться робота щодо бійців, які залишилися на території "Азовсталі".

Раніше, 16 травня, росЗМІ "Інтерфакс" запустило новину про те, що бійці ЗСУ на "Азовсталі" почали масово здаватися у полон, щоб виїхати з території Маріуполя.

Нагадаємо, міжнародне розвідувальне співтовариство InformNapalm повідомило про спецоперацію ЗС РФ, що готується, проти захисників "Азовсталі". Вона має пройти з 16 по 17 травня.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини