4 березня 2022, 17:25

РФ зазнала поразки у битві за Київ і кидає всі сили на захоплення Маріуполя, Одеси та Миколаєва – Бутусов

Російське командування зосереджує зусилля на захопленні та закріпленні на півдні та сході України.

РФ зазнала поразки у битві за Київ і кидає всі сили на захоплення Маріуполя, Одеси та Миколаєва – Бутусов

Російські окупаційні війська зазнали поразки у битві за Київ і нині кидають усі сили на південь і схід України, зокрема на захоплення таких міст, як Маріуполь, Одеса та Миколаїв.

Про це написав військовий оглядач Юрій Бутусов на своїй сторінці у Facebook.

Журналіст зазначив, що Маріуполь на сьогодні є єдиним містом, яке заважає планам Путіна із захоплення Східної України. Наразі Маріуполь перебуває в оперативному оточенні, за місто точаться запеклі бої. Ворог безперервно накриває Маріуполь артилерією, а також завдає авіаційних ударів, руйнуючи систему життєзабезпечення міста та створюючи гуманітарну катастрофу. Українська армія відбиває атаки у районі Оріхове, створюючи плацдарм на підступах до Маріуполя, але ворог усіляко намагається відкинути наші війська якнайдалі від міста.

"Всім відомий полк Нацгвардії, морська піхота ЗСУ, інші сили оборони героїчно обороняють місто попри потужні атаки супротивника", – заявив аналітик.

Крім того, противник зайняв місто Енергодар у Запорізькій області та погрожує відключенням місцевої АЕС від української енергосистеми й енергопостачання промисловості. Він зайняв Херсон, але на околицях міста продовжуються бої.

Збройні сили України відбили атаки на Миколаїв, Вознесенськ, Харків, завдавши ворогові великої шкоди. Українська армія міцно тримає Волноваху. Триває героїчна оборона Чернігова, Сум та Охтирки.

Тим часом прямі атаки на Київ припинилися. Українські військові ведуть ефективні бої у районі Гостомеля, противник зазнає тут величезних втрат.

Підсумовуючи сказане, журналіст заявив, що ситуація залишається напруженою, російські окупаційні війська скрізь, крім низки напрямків на півдні, отримали потужну відсіч і зазнали великих втрат, які знизили їх наступальні можливості та змусили у паніці відступати. На думку оглядача, найважливішими сьогодні залишаються Маріуполь, Енергодар, Херсон, Миколаїв і Вознесенськ.

Раніше повідомлялося, що українська артилерія накрила базу російських десантників під Києвом. Ворог розташовувався на території підприємства у селі Козаровичі.

Тим часом під Волновахою ЗСУ збили штурмовик "Су-25" і гелікоптер "Мі-8" окупантів. Таким чином, окупанти продовжили зазнавати втрат в авіації на цьому напрямку.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини