15 лютого 2022, 08:36

Нова загроза для Кремля: "Талібан" відправив до кордонів ОДКБ 10 тисяч озброєних бійців

Поки Кремль стягує до українських кордонів сотні тисяч солдатів і військову техніку, "Талібан" відправив 10 тисяч бійців до кордонів ОДКБ.

Нова загроза для Кремля: "Талібан" відправив до кордонів ОДКБ 10 тисяч озброєних бійців

Озброєні технікою НАТО та США таліби, які контролюють Афганістан, готові чинити опір "будь-якій збройній дії". Наразі 10 тисяч бійців руху "Талібан", який у Росії продовжують називати "терористичною організацією", але при цьому проводять переговори у Москві, готуються до відправки до прикордонних з Узбекистаном і Таджикистаном районів.

Як заявив начальник генштабу ЗС талібів Карі Фасіхуддін Фітрат, незабаром на ці ділянки кордонів відправлять також бойові літаки, пише "Інтерфакс".

Бійці талібів вирушать до афганських провінцій, розташованих на кордоні з Узбекистаном і Таджикистаном - членом ОДКБ.

Науковий співробітник Московського Центру Карнегі Темур Умаров нагадав, що ділянка кордону Афганістану з Таджикистаном має складний гірський рельєф, через що його важко контролювати. Проте навіть у разі атак Таджикистану нічого протиставити талібам - армія країни вважається найслабшою у Центральній Азії.

Але це не єдина загроза для Москви. "Талібан" хоч і обіцяв діяти виключно у межах Афганістану, проте вже демонстрував інтерес до подій у Центральній Азії. І якщо таліби наважаться піти далі за слова, то можуть зачепити зону стратегічних інтересів РФ. Кремлю доведеться реагувати, однак одне неправильне рішення може дорого обійтися Москві.

Нагадаємо, після захоплення влади в Афганістані на тлі виведення військ США з країни у вересні 2021 року рух "Талібан" звинуватив Таджикистан у втручанні у внутрішні справи країни та пообіцяв протидію. Тоді країни ОДКБ заявляли про готовність допомогти союзникам і навіть перекинули N-у кількість техніки та живої сили у регіон.

Пізніше стало відомо, що таліби перекинуть батальйон смертників до кордонів Таджикистану, Пакистану та Китаю.

А у жовтні минулого року Путін заявив, що Росія може переглянути своє ставлення до "Талібану" та виключити рух зі списку терористичних організацій.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини