10 лютого 2022, 18:23

Біля кордону з Україною помітили російську артустановку "Малка", здатну стріляти ядерними снарядами

Самохідна артилерійська установка (САУ) 2С7 "Малка" Збройних сил Росії розміщена лише за 17 км від кордону з Україною.

Біля кордону з Україною помітили російську артустановку "Малка", здатну стріляти ядерними снарядами

Російська Федерація продовжує нарощувати свій військовий потенціал у прикордонних з Україною районах. Цього разу у населеному пункті Весела Лопань Білгородської області помітили самохідну артилерійську установку (САУ) 2С7 "Піон".

Відповідне відео опубліковано у соцмережах.

Своєю чергою Defense Blog пише, що показана у ролику система може бути модернізацією "Піона", що отримала назву "Малка". Експерти звертають увагу, що ця артустановка калібру 203 мм здатна вести вогонь ядерними снарядами на відстані до 47 км. У народі вона відома як "радянська ядерна гармата".

САУ 2С7 розроблена ще у 1980 роках і до сьогодні вважається однією з найпотужніших гармат у світі. Вона призначена для ліквідації ядерних засобів ураження, артилерії, техніки, мінометів, командних пунктів, тилів і живої сили супротивника.

Основним озброєнням установки є 203-мм гармата 2А44, що має максимальну скорострільність півтора пострілу за хвилину, у модернізованій версії – до 2,5 пострілу за хвилину.

Military at Vesela Lopan, Belgorod region https://t.co/DVVOFj8lm6 pic.twitter.com/fsezaYoric via @herooftheday10

— Liveuamap (@Liveuamap) February 8, 2022

Раніше у соцмережах з'явилося відео з перевернутим російським танком у Краснодарському краї. На кадрах можна побачити, як перевернута бойова машина лежить догори дном поруч із військовим "Камазом", із платформи якого танк, швидше за все, впав на землю.

Крім того, з російського боку кордону з Україною помітили цілу ескадрилью літаків "Ан-2", які можуть бути використані РФ для відвернення уваги українських систем протиповітряної оборони.

Нагадаємо, Росія оголосила про перекриття частини Чорного й Азовського морів через навчання з ракетними й артилерійськими стрільбами.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини