1 лютого 2022, 15:32

Окупанти Луганська готуються покликати на Донбас війська ОДКБ – названо умову

У "ЛНР" погрожують введенням на окупований Донбас військ ОДКБ, які на початку січня брали участь у придушенні протестів у Казахстані.

Окупанти Луганська готуються покликати на Донбас війська ОДКБ – названо умову

Голова "комітету народної ради з питань держбезпеки й оборони" терористичної "ЛНР" Олег Попов погрожує можливим введенням на Донбас військ ОДКБ.

Таку заяву він зробив у коментарі російському виданню "Газета.Ru".

Попов запевняє, що у разі спроби України деокупувати Донбас силою у регіон можуть бути введені не лише "миротворці" Росії, а й війська ОДКБ.

"Ймовірно, нам допоможе не лише Росія, а й Білорусь... Якщо буде масова та масштабна силова агресія щодо "республік" Донбасу, то не виключено, що до російських "миротворців" можуть приєднатися і сили ОДКБ", – заявив представник окупаційного режиму.

Довідка: ОДКБ (Організація Договору про колективну безпеку) – це російський аналог НАТО. До неї входять 6 країн: РФ, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизія та Таджикистан.

Згідно зі статутом ОДКБ, війська організації можуть залучатися для захисту країн-учасниць від зовнішньої агресії, тобто вводити угруповання до інших країн ОДКБ не має права.

Проте для неї не вперше порушувати свої правила. Наприклад, на початку 2022 року її війська застосували для придушення антиурядових протестів у Казахстані. Це дозволило режиму Токаєва зберегтися при владі у країні.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що депутат ДД від "Єдиної Росії" Бородай підтвердив відправку бойовиків "СДД" до ОРДЛО для виконання таємничих "спецзадач".

Ми також писали, що РФ підняла по тривозі дивізію, розміщену на кордоні з Донбасом.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини